Radyo TimeRadyo Time

Dünya Otizm Festivali Alanya'da yapılacak

Türkiye'nin de içinde bulunduğu Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Orta Asya ve Rusya'yı kapsayan bölgenin ilk toplantısı 21-23 Nisan 2018 tarihlerinde Alanya'da yapılacak. Dünya Otizm Festivali'nde 12 kategoride farklı yeteneklerde olan otizmli bireylere ödül töreni düzenlenecek.
Bu haber 91 kere okunmuş.28 Ocak 2018, Pazar - 15:53

 Türkiye'nin de içinde bulunduğu Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Orta Asya ve Rusya'yı kapsayan bölgenin ilk toplantısı 21-23 Nisan 2018 tarihlerinde Alanya'da yapılacak.

 Festival görsellerinde milli sembollerimizden lale figürü kullanılacak ve aynı zamanda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen otizmli gençler tarafından kutlanacak.

 Her yıl Kanada’da düzenlenen ANCA Dünya Otizm Festivali'nde 12 kategoride farklı yeteneklerde olan otizmli bireylere ödül töreni düzenlenecek. Farklı ülkelerden adaylar ülkelerini temsil edecekler. Programda ayrıca 2 branş olmak üzere Ameifa otizm spor oyun yapılacak.

 Otisium Otizm Spor Alanya-İstanbul Kurucu Müdürü İbrahim Acar konuyla ilgili, "Tüm dünyada Nisan ayı boyunca yapılan “Otizm Farkındalığı” Etkinlikleri kapsamında ülkemiz adına güzel bir festival olacağına inanıyoruz. Ülkemizde bulunan sivil toplum örgütlerini, otizmli bireyler ile ailelerimizi, ülkemizin ödül adaylarını, Alanya'da çalışan uzmanları ve resmi kurum temsilcilerini bir araya getirecek bu festivalde tüm paydaşları bir arada görmekten mutluluk duyacağız" şeklinde konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 7 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki