Dünya Şampiyonu Ahmet Arslan Ultra Maraton hakkında bilgilendirdi

Dünya ve Avrupa Şampiyonlukları bulunan Alanya’nın Dağ Koşusu ve Ultra Maraton Sporcusu Ahmet Arslan, 500 sporcunun yarışacağı ‘Alanya Ultra Maratonu’yla ilgili ATV Haber’e konuştu. Arslan, “Ülke genelinde önemli sayıda katılımcıya ulaşarak daha geniş sporcu kitlesiyle parkurlarımızı ve Alanya’nın güzelliklerini buluşturmak amacındayız” dedi.
Bu haber 410 kere okunmuş.13 Ocak 2018, Cumartesi - 13:51

 Alanya Ultra Trail ilk defa geçtiğimiz Mart ayında ultra maratonculara, sporseverlere ‘Merhaba’ demişti. Sporcular, Alanya’nın harika doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve zorlu dağlarında hem yarış koşup hem de şehrin birçok yönünü koşar adım keşfetmişlerdi.

 Dünya Şampiyonu Ahmet Arslan’ın organizatörlüğünde Alanya Ultra Maratonu, geçtiğimiz yıl yapılan iyi başlangıcı daha da yukarı seviyelere çıkarmak, Alanya’da çok önemli bir ultra trail koşu markası yaratmak adına ‘Kısa kesme ultra olsun!’ sloganı ile 24-25 Mart 2018 tarihlerinde ikinci defa sporseverleri ağırlayacak 

 Dünya ve Avrupa Şampiyonlukları bulunan Alanya’nın Dağ Koşusu ve Ultra Maraton Sporcusu Ahmet Arslan, 500 sporcunun yarışacağı ‘Alanya Ultra Maratonu’yla ilgili turnuva turizm ve seyehat acentesindeki bilgilendirme toplantısına katıldı.

 Arslan, sporseverlere organizasyon hakkında bilgiler verdi.

 Organizasyon kapsamında 66 km, 45 km, 21 km ve 5 km’lik her seviyeden sporcuya hitap eden dört farklı yarış bulunduğunu belirten Arslan, “Önümüzdeki organizasyon için asıl hedefimiz ülke genelinde önemli sayıda katılımcıya ulaşarak daha geniş sporcu kitlesiyle parkurlarımızı ve Alanya’nın güzelliklerini buluşturmak” dedi.

 Arslan, “Organizasyona katılım için talepler başladı ve şu ana kadar 11 ülkeden 21’i yabancı 165 sporcu kayıt yaptırdı” dedi.

 Eko Tur ve turizm organizasyonları yapan Turnuva Turizm Sahibi Yavuz Selim Sayan da, Arslan’ı, Alanya’yı dünya çapında temsil ettiği için destek olmaya devam edeceklerini söyledi. 

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki