Radyo TimeRadyo Time

“Dünya uygarlık hedefinde daha ileriye gideceğimizin inancını taşıyoruz“

ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı, bir mesaj yayınlayarak, 19 Mayıs 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.
Bu haber 59 kere okunmuş.19 Mayıs 2020, Salı - 00:01

Başkan Akıncı açıklamasında; “Bugün, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık mücadelesinde, çağdaş, laik, demokratik bir ülke olma yolunda tüm yokluk ve yoksunluklara karşın emperyalist güçlerin baskıları karşısında tarihinin akışını değiştirmek kararlılığını tüm dünyaya duyurduğu gün. 

19 Mayıs 1919 tarihi, işgal güçleri altındaki topraklarımıza bağımsızlık tohumlarının serpildiği ve ülkemizin dört bir yanında bağımsızlığın filizlendiği şanlı tarihimizin en özel sayfalarından birisidir. Bugün, Ulusal Kurtuluş Savaşı ile dünyaya örnek olan bir neslin evlatları olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Gençlerine güvenen, geleceği onlara emanet eden önderimiz Atatürk’ün izinde, sorgulayan, okuyan, bilimin peşinde ve sürekli daha iyiyi hedef edinen gençlerimizle dünya uygarlık hedefinde daha ileriye gideceğimizin inancını taşıyoruz. 

101 yıl önce atılan bu adım, tarihte var olma mücadelemizin bir sembolü olarak gençlerimize ve bizlere hedeflerimizi gerçekleştirme yolunda büyük bir ilham kaynağı olarak güç vermeye devam etmektedir.   

Bu duygu ve düşüncelerle ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, bağımsızlık meşalesini yakan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını sonsuz saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.” dedi.

Etiketler: akınakıncı   ansiad   19mayıs  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki