Radyo TimeRadyo Time

Dünyanın En Büyük Seracılık Fuarı Growtech 27 Kasım’da Antalya’da ziyarete açılıyor

Türk tarımının global markası, dünyanın en büyük örtüaltı (seracılık) fuarı, Growtech 19. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı, 27-30 Kasım 2019 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da 50 bin m2 alanda ziyarete açılıyor. Fuarda, Sera & Sulama Teknolojileri”, “Tohumculuk”, “Bitki Besleme ve Koruma”, “Tarım Makinaları” ve “Hayvancılık” olmak üzere 5 kategori yer alıyor.
Bu haber 307 kere okunmuş.25 Kasım 2019, Pazartesi - 12:06

27 Kasım’da Antalya’da kapılarını ziyarete açacak dünyanın en büyük örtüaltı (seracılık) fuarı Growtech’e sayılı günler kala açıklama yapan Growtech Fuar Direktörü Engin Er, “Bu yıl Growtech’de 30’un üzerinde ülkeden 850’yi aşkın katılımcı markamız yer alıyor ve 130’dan fazla ülkeden 90 binin üzerinde uluslararası ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyoruz. Hollanda, İspanya, Çin, Güney Kore, Mısır ve Afrika ülke bazında milli katılımla yer alıyorlar. “Fuarımızda T.C. Ticaret Bakanlığı’nın koordinatörlüğünde ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) organizasyonu ile düzenlenen Growtech Alım Heyeti programımıza Yunanistan, Kazakistan, Moldova, Sudan, Tunus ve Ürdün ülkelerinden temsilciler katılacak. Ayrıca, Tarım Sohbetleri’nden bu yıl 12’ncisi düzenlenen ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödüllerimize kadar onlarca etkinliğimiz fuar süresince katılımcı ve ziyaretçilerimizin tarım sektörüne dair en son gelişmelerden haberdar olmalarını sağlayacak" dedi.

1.700 farklı tarımsal ürünü 199 ülkeye ihraç eden ülkemizin, Avrupa Birliği’nin birinci, dünyanın ise yedinci büyük ekonomisi konumunda olduğuna dikkat çeken Engin Er, “Tarım ve gıdada 2023 yılında, 90 milyon ülke nüfusu ve 60 milyon turisti besleyecek, 200 milyar doların üzerinde üretim ile 40 milyar dolar ihracat gelirine ulaşacak potansiyele sahibiz. Growtech olarak, tarımda atağa kalkan ülkemizin, Growtech ile ihracat değerlerini ve işbirliği yaptığı ülke sayısını kat be kat arttıracağına inanıyoruz” dedi.

Growtech, ülke tarımı için önemli gelişmelere de ev sahipliği yapacak. Türk seracılığının geleceği için üreticilere profesyonel bir bakış açısı ile yeni fırsatlar sunacak Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraki olan TK Sera A.Ş. ilk defa Growtech’te kamuoyuna tanıtılacak olup, üreticiler ile 27-30 Kasım tarihlerinde Antalya Expo Center’da bir araya gelecek. TK SERA A.Ş. Bitkisel Üretim ve Girdi Müdürü Dr. Sedat Çıtak, 27 Kasım’da Growtech Konferans Alanı’nda “Sözleşmeli Tarım”, TK SERA A.Ş. Proje ve Yatırım Müdürü Abdülsamed Çiftçi de 28 Kasım’da “Sera Kurulumu” başlıkları ile yapacakları konuşmalarda önemli açıklamalarda bulunacaklar.

Growtech, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği ile düzenlenen 12. ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri ve Akdeniz Üniversitesi-Teknoloji Transfer Ofisi ile birlikte düzenlenen 4. Bitki Islahı Proje Pazarı ile tarımsal üretime değer katan ve sektörel farkındalık yaratan yenilikçi çalışmalara destek vermeye devam ediyor. ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin ve TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan’ın katılımıyla 28 Kasım’da, Bitki Islahı Proje Pazarı ödülleri ise 29 Kasım’da fuar alanında düzenlenecek ödül törenleri ile sahiplerine takdim edilecek.

Sektörün büyük ilgi gösterdiği ve “Türk Tarımının Potansiyeli ve Gelecekteki Fırsatlar” başlığı ile 28 Kasım’da düzenlenen Tarım Sohbetleri’ne Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Antalya Ticaret Borsası(ATB) Başkanı Ali Çandır, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkanı Hakkı Bahar ile Sera Konstrüksiyon, Donanım, Ekipman Üreticileri ve İhracatçıları Derneği (SERKONDER) Başkanı Halil Kozan konuşmacı olarak katılacaklar.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki