Radyo TimeRadyo Time

“Düzce’ye yüksek hızlı tren istiyoruz”

CHP’li vekil Mahmut Tanal, Yüksek Hızlı Tren hattının Düzce’den geçmesi için devreye girdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na başvuran Tanal, Bakan Mehmet Cahit Turhan’a “Bölgeleri birbirine bağlayan, turizm alanında farklı seçenekler sunan, sanayisi günden güne gelişen Düzce’yi YHT’den mahrum bırakmayın” dedi.
Bu haber 314 kere okunmuş.31 Aralık 2019, Salı - 11:05

“Düzce’ye Yüksek Hızlı Tren istiyoruz” kampanyasına ‘Düzce’nin Fahri Milletvekili’ olduğunu belirten CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal da katıldı.

Tanal, Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının Düzce’den geçmesi talebiyle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na başvurdu. Tanal, Bakan Mehmet Cahit Turhan’a hitaben kaleme aldığı dilekçede, Düzce’nin kültürel çeşitliliğin doğal güzelliklerle buluştuğu nadir kentlerden biri olduğunu belirterek, “Doğal güzellikleri, tarihi ve turistik yapısı ile zengin bir doğa turizmi potansiyeline sahip olan Düzce ilimiz, Marmara’yı, Karadeniz’i, Orta Anadolu’yu, Akdeniz’i, Doğu Anadolu’yu, Güneydoğu Anadolu’yu birleştiren, geçiş noktasındaki bir şehrimizdir. Düzce ayrıca, ilçedekilerle birlikte organize sanayi bölgesi sayısı 5'e yükselen ve ihracatı giderek artan bir kentimizdir” dedi.

Düzce YHT Projesinden mahrum bırakılmamalı

Konumuyla bölgeleri, kentleri birbirine bağlayan, turizm alanında farklı seçenekler sunan, sanayisi günden güne gelişen Düzce’nin ulaşım alt yapısının ve ağlarının güçlendirilmesi gerektiğinin altını çizen Tanal, “Önemli bir ulaşım natifi oluşturan Yüksek Hızlı Tren Projesi’nden Düzce ilimiz mahrum bırakılmamalıdır. Yüksek Hızlı Tren güzergahının Düzce’den geçmesi, bu kentimize yönelik gelen ziyaretçi sayısını arttıracaktır. Bu da Düzce’nin tanıtımına, gelişimine katkı sağlayacaktır. Dolayısıyla bundan ülkemiz kazançlı çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin en önemli kalkınma projelerinden biri olacak

Düzce’ye yönelik yatırımın, yeni bir Yüksek Hızlı Tren hattını oluşturacağına dikkat çeken CHP’li Mahmut Tanal, şunları kaydetti: “İstanbul, Gebze, İzmit, Sakarya, Hendek, Düzce, Bolu, Gerede, Kızılcahamam, Ankara güzergahında Yüksek Hızlı Tren hattının yapılması, Türkiye’nin en büyük kalkınma projelerinden biri olacaktır. 400 km mesafede 30 milyon insanın yaşadığı düşünüldüğünde, 15 dakika ara ile hareket eden YHT sayesinde, günde 125 bin yolcu, yılda 45 milyon yolcu karşılıklı olarak taşınacaktır ve yılda milyonlarca lira kazanç elde edilecektir. Ankara- İstanbul arası seyahat süresi kısalacak ve bu da ulaşımda zaman ve enerji tasarrufu getirecektir. Ayrıca bu projenin İstanbul’un trafik sorununun çözümüne katkısı olacaktır. Yine 6 il ve 4 ilçeyi çok hızlı bir şekilde birbirine bağlayacak olan bu YHT projesi ile trafik kazalarında ve hava kirliliğinde azalma olacaktır.”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki