Radyo TimeRadyo Time

Eğitim Bir Sen Alanya Temsilciliği'nden konferansa davet

Eğitimciler Birliği Sendikası Alanya Temsilciliği, yazılı basın açıklaması yaparak, yapacakları konferans hakkında bilgi verdi.
Bu haber 573 kere okunmuş.05 Şubat 2019, Salı - 11:40

Açıklama şöyle: “Eğitim Bir Sen Alanya Temsilciliği olarak Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülleri’nde Vefa Ödülü’ne layık görülen, fikir adamı ve eğitimci Nurettin Topçu için, “Maarif Davamız ve Nureddin Topçu” konulu konferans düzenliyoruz.
 
Türkiye Yazarlar Birliği Onursal Başkanı Mehmet Doğan'ın konuşmacı olarak katılacağı konferansımız 07 Şubat 2019 Perşembe günü iki oturum şeklinde öğrenciler ve gençler için saat 14.00'te, yetişkinler için saat 20.00’de ALTSO Konferans Salonunda gerçekleşecektir.
 
Nurettin Topçu felsefe, sosyoloji ve psikoloji eğitimleri almış, milli bir mefkure oluşturmak için çabalamış, yazar, akademisyen ve fikir adamıdır. Nurettin Topçu’yu anlamak ve anlatmak, aşkı anlatmak gibidir; yani zordur. Her türlü gösteriş ve nümayişin dışında bir hayat süren bu Anadolu evladı, resmi görüşlerin, büyük kalabalıkların kabulüne yaslanma gayretlerine düşmeden, son nefesine kadar fikir peteğini doldurmaya çalıştı. Ömrünü her an büyük mahkemenin huzurundaymışçasına hesap vermeye hazır, hiçbir otoritenin tesirinde kalmadan milletinin meseleleriyle geçirdi. Nurettin Topçu, “Millet mistikleri, büyük muzdariplerdir.”  derken sanki kendini tarif ediyordu.

Eğitim Bir Sen Alanya Temsilciliği olarak, ALTSO Konferans Salonunda gerçekleştirilecek olan “Maarif Davamız ve Nureddin Topçu” isimli konferans etkinliğimize tüm kültür sanat dostları davetlidir”

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki