Radyo TimeRadyo Time

Eğitimdeki engeller işbirliğiyle kalkıyor

Engelli çocukların eğitim olanaklarından eşit şartlarda yararlanabilmesi için ilgili kurumların işbirliği içinde çalışmasını amaçlayan ‘Eğitimde Engel Yok Projesi’ işbirliği ve uygulama protokolü Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’nde düzenlenen törenle imzalandı.
Bu haber 1254 kere okunmuş.05 Haziran 2015, Cuma - 12:57

 Alanya Kaymakamlığı, Alanya Belediyesi, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Alanya Kent Konseyi ortaklığında hazırlanan Eğitimde Engel Yok Projesi’nin işbirliği ve uygulama protokolü imza töreni Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, Alanya Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Bilal Nurgül, Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.
 Kurumların işbirliği ile yürütülecek proje hakkında katılımcılara ve basın mensuplarına bilgi verildi. Proje hakkında ilk olarak konuşan Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Proje Koordinatörü Münir Altıoğlu, “Proje kapsamında Engelsiz Eğitim Komisyonu kurulacak. İlçede bulunan okulların ulaşılabilirlik durumları tespit edilecek ve ilçedeki okullarda kaynaştırma eğitimine dair sorunlar belirlenerek oluşmadan engellenmesine çalışılacak. Engelli öğrenci ve öğretmenlerin yaşadıkları sıkıntılara dair tarama yapılacak ve okul yöneticileri ile geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize engelli farkındalığı eğitimleri düzenlenecek” dedi.
 Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan da Kent Konseyi Engelli Meclisi olarak projeye destek verdiklerini ve engellilerin hayatını kolaylaştıracak bu projede yer almaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Projenin uygulanması için kurumların işbirliği içinde çalışmasının önemine dikkat çeken İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er de, engelli öğrencilerin diğer öğrencilerle aynı şart ve imkanlarda okuması için diğer kurumlarla işbirliği içinde çalışacaklarını söyledi. Er, “Eğitim konusunda isteklerimizi hiçbir zaman geri çevirmeyen Başkanımız Adem Murat Yücel’e teşekkür ediyorum.” dedi.
 Alanya Belediyesi’nin engelliler konusundaki çalışmalarıyla diğer belediyelere örnek olduğunu belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de, “Göreve geldiğimiz günden itibaren eğitim konusu her daim önceliklerimiz arasında oldu, bu hususta gelen hiçbir talebi geri çevirmedik. Engelsiz Alanya’ya Engelsiz Eğitim kurumları yakışır düşüncesi ile böyle bir protokolün içerisinde olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.’’ dedi.
 Başkan Yücel, “ Alanya Belediyesi olarak her iş ve projemizi engelli vatandaşlarımızı düşünerek yapıyoruz. Engelsiz Eğitim prensibi ile okulların fiziki şartlarının engelli öğrenci ve engelli öğretmenler için daha iyi hale getirilmesi için bütçe imkânlarımız doğrultusunda elimizden gelen çabayı göstereceğiz’’ dedi.
 Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven ise, “Amacımız engelleri kaldırarak sizlerinde modern hayatın içinde yerinizi almanız, kendi ihtiyaçlarınızı kendi başınıza karşılamanızdır. Alanya’yı engelli vatandaşlarımızı da hayatın içine almak nazarında örnek bir kent olması için çalışıyoruz. Desteğimizi sizden alıyor ve sizler için çalışıyoruz” dedi. 
 Konuşmaların ardından Eğitimde Engel Yok Projesi’nin İşbirliği ve Uygulama Protokolü Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ve Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan tarafından imzalandı.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki