Radyo TimeRadyo Time

Ekim sonuna kadar 150 km sathi kaplama çalışması hedefleniyor

Alanya Belediyesi, asfalt çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Hem yaylalarda, hem kırsal mahallelerde, hem de merkezde asfalt çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Alanya Belediyesi, 50 kilometre yaylalarda olmak üzere toplam 150 kilometre asfaltı Ekim ayı sonuna kadar tamamlayarak, hizmete açacak.
Bu haber 287 kere okunmuş.03 Eylül 2018, Pazartesi - 16:05

 Merkez Mahallelerde Büyükhasbahçe, Oba, Cikcilli, Küçükhasbahçe ve Bektaş’ta sıcak asfalt çalışmasını tamamlayan Alanya Belediyesi Fen İşleri ekipleri, sathi kaplama çalışmasını Yesilöz ve Elikesik Mahallesi’nde sürdürüyor. Batı yaylalarında ihale edilen 10 kilometre asfalt çalışması ise;Güzelbağ Mahallesi yaylalarında devam ediyor. Ekim sonuna kadar yaylalarda ve mahallelerde 150 kilometre sathi kaplama çalışması yapılacak.

 Alanya Belediyesi iki ayrı sathi kaplama ekibi ile hem doğuda, hem de batıda başlattığı asfalt çalışmasına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Yeşilöz ve Elikesik Mahallesi’nde 14 kilometre sathi kaplama planlandı. İki ayrı asfalt ekibinin çalışmaları Elikesik’te Asar Mevki ile Yeşilöz Mahallesi’nin Murtderesi ve Köybeleni Mevkinde devam ediyor. 

 Alanya Belediyesi merkezden en ücra yaylalara kadar uzanan yol ve asfalt hizmetine aralıksız devam ederken hiç araç yolu olmayan yerleşim yerlerini de yeni yollarla ulaşım ağına katıyor. Asfalt makinelerinin çalışma olanağı olmayan yollarda vatandaşların mağduriyetini önlemek için beton yol çalışması yapan Alanya Belediyesi vatandaşlardan büyük takdir görüyor. Başkan Yücel, “Merkezden yaylalara kadar kentin dört bir yanında asfalt çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Halkımızı kaliteli ulaşım imkânlarına kavuşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

 “Asfaltsız yol kalmayacak” sloganını adım adım yerine getirdiklerini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Ekim sonuna kadar taahhütlerimizin çok ilerisinde bir asfalt hizmetini vatandaşlarımızla buluşturmuş olacağız. Merkezde yeni açılan yollarda ve asfaltı eskiyen caddelerde çok ciddi bir sıcak asfalt çalışması yaptık. Şu an kırsal mahallelerimizde ve batı yaylalarımızda sathi kaplama çalışmamız devam ediyor. Ekim sonuna kadar 150 kilometre sathi kaplama çalışmasını tamamlamış olacağız. Ardından her yıl olduğu gibi sıcak asfalt çalışmamız devam edecek.” şeklinde konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki