Radyo TimeRadyo Time

El bisikleti artık Alanya’da

Engelsiz Kent Alanya çalışmalarında önemli mesafe kat eden Alanya Sokakları önümüzdeki günlerde yepyeni bir araçla tanışacak. Fiziksel engellileri evden dışarı çıkarmayı sağlayacak olan el bisikletini ilk deneyen isimler ise Kaymakam Vekili Nurullah Kaya ve Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel oldu.
Bu haber 102 kere okunmuş.06 Şubat 2018, Salı - 13:30

 Fiziksel engelli bireyleri evden çıkarmak ve spora teşvik etmek amacıyla Avrupa’da kullanılmaya başlayan el bisikleti İş Adamı Tamer Yalçın tarafından Alanya'ya getirildi. 

 Ülkede bir ilk olan el bisikletini ilk deneyen isim ise Kaymakam Vekili Nurullah Kaya ve Alanya Belediyesi'nin Engelsiz Kent Çalışmalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel oldu. Atatürk Anıtı’nda yapılan test sürüşünde beğenilen akülü el bisikleti saatte 70 km hıza çıkabiliyor.

 180 km pil ömrü olan el bisikletine ilişkin soruları yanıtlayan Tamer Yalçın, engelleri evden çıkarak bir icat olduğuna işaret etti. Kaymakam Vekili Nurullah Kaya da sürüş sonrası yaptığı değerlendirmede araca tam not verdi. Türkiye’de tek olan el bisikleti önümüzdeki dönemde seri üretime geçecek ve Alanya’dan ülke geneline yayılacak.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki