Radyo TimeRadyo Time

Emekliye yılda 2 maaş ikramiye

EMUR Konfederasyonları tarafından geçtiğimiz Ağustos ayında toplu sözleşme masasına taşınan memurlara ve memur emeklilerine dini bayram ikramiyesi talebinin, Mart ayında yapılacak Kamu Personel Danışma Kurulu Toplantısında ele alınması bekleniyor. Bu durum, memurlar ve memur emeklileri kadar, SSK ve Bağ-Kur emeklilerini de heyecanlandırdı.
Bu haber 108 kere okunmuş.11 Şubat 2018, Pazar - 14:02

 Türkiye Emekliler Derneği açıkladı.

 Ramazan ve Kurban Bayramlarında ikramiye verilmesini isteyen Memur- Sen'in talep ettiği tutar 2.062 liraya denk geliyor. SSK ve Bağ-Kur Emeklileri de Ramazan ve Kurban Bayramlarında 1'er maaş ikramiye verilmesini istiyor. Türkiye Emekliler Derneği Yetkilileri, derneklerinin yıllardır dini bayramlarda 2 ikramiyeyi gündeme taşıdığını vurgulayarak, "Beklentimiz, ikramiyenin önce memur emeklileriyle başlayıp işçi ve Bağ-Kur emeklilerine de yansıtılması. bir kararnameyle bu düzenleme yapılabilir. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yılda 2 defa bayramlarda bir maaş tutarında ikramiye verilmesi uygun olur düşüncesindeyiz" açıklamasını yaptı.

 Memurların ve emeklilerin gözü şimdi KPDK toplantısında. Milyonlar, bu toplantıda ikramiyenin karara bağlanması beklentisi  içinde.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki