Radyo TimeRadyo Time

EMITT Fuarı İstanbul’da kapılarını açtı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB'in desteğiyle, Türkiye Otelciler Federasyonu, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin iş ortaklığında düzenlenen 21. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde açıldı.
Bu haber 991 kere okunmuş.27 Ocak 2017, Cuma - 14:31

 Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın katıldığı, 80 ülkeden destinasyon tanıtımlarının yapıldığı dünyanın en kapsamlı 5. turizm fuarı EMITT’te Alanya tanıtımı Alanya Turistik İşletmeciler çatısı altında yapılıyor.

 İstanbul Valisi Vasip Şahin, Antalya Valisi Münir Karaoğlu, TAV Pazarlama Koordinatörü Serkan Karahatay. Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Alanya standını ziyaret eden önemli isimler arasında dikkat çektiler.

 Alanya Belediyesi ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı Adem Murat Yücel, ALTİD Başkanı ve TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Suat Çavuşoğlu, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin, ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, tanıtım çalışmaları ve görüşmelerde yer aldılar.

 Dünyanın en prestijli beş turizm fuarı içinde gösterilen EMITT’te temaslara başladıklarını söyleyen Alanya Belediyesi ve ALTAV Başkanı Yücel, “70 ülke ve 800 katılımcı fuarda yer alıyor. Global turizm sektörünün çok önemsediği bu fuarda 17 yıldır yer alıyoruz. Dünya ölçeğindeki terör olayları ve ekonomik krizlerin derinden etkilediği sektör için daha da önem kazanan iç pazar tanıtımlarına burada ağırlık veriyoruz. Dünyanın en huzurlu ve en güvenli şehirlerinden birinin Alanya olduğunu vatandaşlara hem de sektör dinamiklerine anlatıyoruz ve Alanya için atacakları adımlarda kolaylık sağlayacağımızı belirtiyoruz” dedi.

 Bu sene 21’incisi düzenlenen EMITT’te kaynak pazar acente ve tur operatör temsilcileriyle birebir önemli görüşmeler yaptıklarını ALTİD Başkanı Burhan Sili, “Geçen yıldan itibaren iç pazarda da tanıtım çalışmalarına ağırlık verdik. Yurt dışı pazarlarından oluşan açığı iç pazar ile kapatma adına çalışmalar içerisindeyiz. Alanya’nın tüm kurum temsilcileriyle burada aktif olarak çalışması sektörde elimizi güçlendiriyor” dedi.

 Dört gün sürecek olan fuar 29 Ocak Pazar akşamı kapılarını kapatacak. 

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler: EMITT Fuarı   İstanbul   Alanya   Turizm  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki