Radyo TimeRadyo Time

EMITT'te Alanya rüzgarı esiyor

Bu yıl 25-28 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek olan, dünyanın en önemli turizm fuarları arasında ilk 5’te gösterilen EMITT’te Alanya Belediye Başkanı ve ALTAV Başkanı Adem Murat Yücel kalabalık bir ekiple tanıtım çalışmalarına başladı.
Bu haber 285 kere okunmuş.25 Ocak 2018, Perşembe - 13:53

 EMITT–Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, bu yıl 22. kez kapılarını ziyaretçilerine açtı. Bugün itibariyle başlayan ve 28 Ocak tarihine kadar sürecek.

 Fuarda  ALTİD, ALTAV ve Alanya Belediyesi iş birliğinde 63 metrekarelik özel bir Alanya standı açıldı. Alanya'dan çok sayıda turizmcinin yanısıra ALTAV Başkanı da olan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile ALTİD Başkanı Burhan Sili, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu da fuara bizzat katılarak çalışmalara destek verdi.

 Bugünle birlikte 3 gün daha tanıtım çalışmalarının yürütüleceği fuarda Alanyalı temsilciler özel hazırlanan stantta görüşmeler yürütecekler ve misafirlerini ağırlayacaklar. 102 ülkeden 1.676 davetli tur operatörünün katıldığı fuarda sıcak satışlar da yapılıyor. Öte yandan, standa ziyarete gelen misafirlere ise Alanya’yı tanıtıcı broşür, promosyon malzemeleri, Alanya su kabağı, ipek kozasından yapılmış hediyelik eşyalar ve alanya muzu dağıtılacak.

 Fuarın ilk gününe ilişkin değerlendirmelerde bulunan Alanya Belediye Başkanı ve ALTAV Başkanı Adem Murat Yücel, "Fuar çok büyük bir heyecanla başladı. Daha açılışından itibaren müjdeler almaya başladık. Fuarın açılış konuşmasını gerçekleştiren Kültür ve Turizm Bakanımız Numan Kurtulmuş, sektörü yakından ilgilendiren müjdeler verdi. Bunlardan en önemlisi de Gazipaşa-Alanya Havalimanı'nı da (GZP) kapsayan yakıt desteği konusunda oldu. Düşük sezonda acentelere verilen uçuş desteği 1.500 dolardan 9.000 Dolara çıkarıldığının müjdesini Bakanımız Kurtulmuş verdi. Öte yandan Alanya'nın bir diğer turizm kolu kruvaziyere de yolcu başına 25 Dolar olan desteğin 45 Dolara çıkarıldığını büyük bir sevinçle öğrendik" dedi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler: EMITT   Alanya  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 10 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki