Radyo TimeRadyo Time

Enes Save 3 aydır karaya ayak basmadı

90 gündür karaya ayak basmadan deniz yolculuğu yapan Maceracı Enes Save Alanya Limanı’na demir attı. Karaya ayak basmadan Hatay Samandağ Limanı’na ulaşmak isteyen Save’nin sağlık kontrolünü Alanya Belediyesi tarafından yapıldı.
Bu haber 293 kere okunmuş.26 Temmuz 2017, Çarşamba - 13:51

 18 Nisan’da 3 metrelik şişme botla İstanbul’dan denize açılan 48 yaşındaki Enes Save, zorlu yolculuğunun ardından Alanya Limanı’na demir attı.

 3 ayda karaya ayak basmadan  yaklaşık bin deniz mili yol kat eden maceracı denizci, burada dinlendikten sonra Hatay Samandağ Limanına gitmek üzere tekrar denize açılacak.

 90 gündür  karaya çıkmadan denizde yolculuk yaptığını belirten Enes Save, ‘’Dün akşam Alanya’ya geldim. Facebook üzerinden tanıştığım Denizci Bülent Büyükdağ ile Alanya Limanında buluştuk. Yaklaşık 1000 deniz mili yol kat ettim ve hiç karaya ayak basmadım. Karaya çıkmadığım için de doktor kontrollerimi teknede yaptırmam gerekiyor. Bülent Arkadaşım, Alanya Belediyesine telefonla ulaşmış ve doktor talebinde bulundu. Belediye Başkanı Sayın Adem Murat Yücel de bana belediyenin doktorunu göndermiş. 90 günlük yolculuğum boyunca ilk kez bu şekilde ilgiyle karşılandım. Alanya Belediyesine ve çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.

 Uzun süredir denizle iç içe olduğunu belirten Avukat Bülent Büyükdağ, “Zaman zaman biz de denizlere açılıyoruz. Ben Türkiye’de ilk kez bir denizcinin şişme botla bu kadar uzak bir mesafeyi geçtiğine şahit oldum. Gerçekten büyük bir cesaret. Enes Save’yi bu cesaretinden dolayı tebrik ediyorum’’ dedi.

 Enes Save’yi karaya çıkarmadan deniz üstünde muayene eden Alanya Belediyesi’nin doktoru Sultan Özgen, ‘’Save’nin şekerini ve diğer kontrollerini yaptık. Sağlık durumu gayet iyi. Yolculuğuna devam edebilir’’ dedi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 8 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki