Radyo TimeRadyo Time

“Engelsiz kent hayalini gerçekleştiriyoruz”

4 yıllık görev süresinde engelli vatandaşların sorunlarının çözümüne büyük önem veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Prestij Caddesi’ne yerleştirilen Akülü Tekerlekli Sandalye Şarj İstasyonu’nu engelli vatandaşların hizmetine açtı.
Bu haber 177 kere okunmuş.20 Nisan 2018, Cuma - 13:45

 “Engelsiz Kent Alanya” olma yolunda Türkiye genelinde örnek projeleri hayata geçiren Alanya Belediyesi, akülü sandalye kullanan engelli vatandaşların şarj sorununu ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalarını hızla sürdürüyor. Bu kapsamda şehrin 3 bölgesinde var olan Akülü Tekerlekli Sandalye Şarj İstasyonunun 9.’su kurularak hizmete açıldı.

 Son olarak Prestij Caddesi’ne yerleştirilen Akülü Tekerlekli Sandalye Şarj İstasyonu ile şehirdeki şarj istasyonu sayısı 9 oldu. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in de katıldığı programla Prestij Caddesi’ndeki Akülü Tekerlekli Sandalye Şarj İstasyonu engelli vatandaşların hizmetine açıldı. 

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Prestij Caddesi’ndeki şarj istasyonunu engelli vatandaşların hizmetine açarken şu ifadeleri kullandı; “Konaklı, Mahmutlar, Damlataş, İskele, Başkanlar Parkı, Cuma Pazarı, Salı Pazarı, ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve son olarak Prestij Caddemizdeki çalışmalarımızla birlikte şehrimizin 9 ayrı noktasına Akülü Tekerlekli Sandalye Şarj İstasyonu kurduk. Son çalışmalarımızla birlikte engelli vatandaşlarımız için bu şehirde engel yok; kesintisiz erişim var” dedi.

 Akülü Tekerlekli Sandalye Şarj İstasyonundan duyduğu memnuniyeti dile getiren engelli vatandaşlardan Alaattin Özdemir; “Bizim için çok önemli olan Akülü Tekerlekli Sandalye Şarj İstasyonumuzun açılışını gerçekleştirdik. Şehrimizi rahatça gezebilmemiz adına gerek kaldırımlar gerekse bu şarj istasyonları için Alanya Belediyesi’ne ve Başkanımız Adem Murat Yücel’e çok teşekkür ediyoruz. Bu sayede şehri gezerken her noktaya kesintisiz erişim sağlayabiliyoruz” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki