Esnafın bayram ve turizm beklentisi

CHP Alanya Gençlik Kolları Başkanı Çağdaş Erdem, CHP bayraklarının yanına dev 3 hilal bayrağı asılmasına tepki gösterdi. Erdem, “Biz nasıl herkese saygı duyuyorsak, siz de bize saygı duyun” dedi.
Bu haber 216 kere okunmuş.03 Haziran 2018, Pazar - 11:16

 AESOB Başkanı Adlıhan Dere, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Döneminin Ramazan ayına denk gelmesinin esnafta bir hareketlilik yaşattığını, ancak bu hareketliliğin tüm sektörlere dağılmadığını ifade etti. Başkan Dere, seçim hareketliliğinin pastacı, fırıncı, giyim, butik, kuaför gibi sektörlere yansıdığını vurguladı. Kent genelindeki esnafın gözünü turizme ve gelecek turistlere çevirdiğine dikkati çeken Başkan Dere, turizm gelirlerinin bu yıl artacağından ümitli olduklarını söyledi. 

 Turist sayısının 14 milyon civarında olacağının söylenmesinin ciddi derecede bir beklenti oluşturduğunu anlatan Adlıhan Dere, "Turizm gelirlerinin büyük küçük tüm esnafa can suyu kattığını, esnafın elini rahatlattığını görüyoruz. İnşallah bu sezon geçmiş dönemlerin turizm rekorunu kırıp esnafımızın yüzünü daha çok güldüreceğiz" dedi. Esnafın ülkenin temeli, çimentosu olduğunu anlatan Adlıhan Dere, "Esnaf barometredir. Bakınız siyasetçide herkeste esnafın içinde esnafı ziyaret ediyor. Dövizdeki dalgalanma nedeniyle şu anda esnaf sattığı ürünü yerine koyamıyor. Bunların içerisinde esnaf bir taraftan seçime gidip bir taraftan da para kazanmanın peşinde. Her zamanki gibi esnafımız devletimizin yanındadır" dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 1 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki