Radyo TimeRadyo Time

Ev kadınları yarışacak

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ev kadınları için yarışma düzenliyor.
Bu haber 307 kere okunmuş.11 Mayıs 2017, Perşembe - 11:31

 TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesinin her yıl il genelinde düzenlediği kadın girişimciler yarışmasının ilçelerde de yapılması düşüncesi ile  Alanya yerelinde ağırlıkta ev eksenli üretim yapan kadınların katılımı ile yarışma düzenlenecek.

 Alanya Ticaret ve Sanayi Odası ile TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen yarışma bu yıl ikinci kez gerçekleştirilecek.

 Alanya Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde, Alanya yerelinde ağırlıkta ev eksenli üretim yapan kadınların katılımı ile kadın girişimciliğini teşvik etmek ve kadınlarımızın ticarette çok daha fazla söz sahibi olabilmelerine imkan tanımak amacıyla geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen yarışma bu yıl ikinci kez gerçekleştirilecek. Yarışmaya, evde üretim yaparak ürünlerinin satışını gerçekleştiren tüm ev kadınları katılabilir.

 Söz konusu yarışmada evde üretilen ve pazarlanabilen ürünler (gıda ürünleri hariç) dikkate alınacaktır. Geçmiş yıllarda il genelinde yapılan Kadın Girişimciler Yarışmalarında dereceye giren yarışmacıların da dereceye girdikleri ürünlerden farklı olmak koşulu ile başvuruları kabul edilecektir. Bununla birlikte, İl Kadın Girişimciler Kurulu üyelerinin başvuruları kabul edilmeyecek.

Başvuru:
Teslim Şekli:

Aşağıda yer alan başvuru formu doldurularak ürün ve faaliyetleri ile ilgili belge veya ürün örnekleri ile birlikte yarışmaya katılan her ürün/dosya, başvuru formu ve bunların paketlendiği kapalı paket veya zarf şeklinde teslim edilecektir.

Son Teslim Tarihi: Ürün ve dosyaların 30 Haziran 2017 Cuma günü saat 17:30’a kadar teslim edilmesi gerekmektedir.

Değerlendirme:
Başvurular Seçici Kurul tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda değerlendirilecek.

Değerlendirme kriterleri:
1. Ürünün özgünlüğü
2. Ürünün yarattığı ekonomik fayda
3. Ürünün yarattığı toplumsal fayda
4. Girişimcinin ürün geliştirme düzeyi
5. Girişimcinin ürün geliştirilirken müşterilerle, kurumlarla iş birliği yapılması

Ödüller:
1.'ye 1.500
2.'ye 1.000
3.'ye 500 TL

Ayrıca dereceye giren yarışmacılara ürünlerini sergilemeleri için Alanya Belediyesi'nin göstereceği yerde ücretsiz stant tahsis edilecek.

Etiketler: TOBB  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki