Evlatları için direnen annelere destek

Vatan Partisi Alanya İlçe Başkanlığı Diyarbakır’da evlatları için direnen annelere destek için basın açıklaması ve imza masası açacak.
Bu haber 154 kere okunmuş.27 Eylül 2019, Cuma - 10:26

PKK Terör örgütü tarafından evlatları dağa kaçırılan ailelerin Diyarbakır’da HDP önündeki mücadelelerine Vatan Partisi Alanya İlçe Başkanlığı’ndan destek için çağrı geldi. İlçe Başkanı Evren Kurtoğlu, yaptığı açıklamada; tüm siyasi partileri kitle örgütlerini 27 Eylül Cuma günü saat 14.00’te Atatürk Anıtı karşısı Akbank önünde yapacakları basın açıklamasına ve imza masasına destek vermeye çağırdı. Kurtoğlu açıklamasında; Adalet ve Kalınma Partisi İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Milliyetçi Hareket İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın ve Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Sarıca başta olmak üzere tüm dernekleri, odaları Diyarbakır'daki annelere destek vermeye çağırdı.

Herkesi anaların bu mücadelesini sahiplenmeye çağıran Alanya İlçe Başkanı Evren Kurtoğlu, “Evlatları bölücü terör örgütü PKK’nın elinden çekip kurtarmak isteyen analarımızın Diyarbakır’da başlattığı soylu direniş bugün 25’ıncı gününe girmiştir. 10 yaşındaki evladım bu binadan içeri girdi. Evladımı bu binadan bana geri vereceksiniz. “Başlarım sizin Kürdistan davanıza” diyerek Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde dikilen Hacire Akar Ana Türkiye'nin sesi olmuş, direnişin ateşini yakmıştır. Bugün itibarıyla PKK’ya kadro temin eden HDP’den evlatlarını isteyen aile sayısı 43 olmuştur. Emperyalizmin uşağı bölücü terör örgütü PKK’ya karşı verilen vatan savaşını en güçlü sesiyle kayıtsız şartsız destekleyen Vatan Partisi, ilk günden beri analarımızın yanındadır. Vatan Partisi olarak tüm siyasi partileri, demokratik kitle örgütlerini, meslek odalarını ve dernekleri bu mücadeleyi sahiplenmeye, Türkiye'nin her yerinde ve Alanya’da başlattığımız imza kampanyasına destek olmaya çağırıyoruz” diye konuştu.

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki