Radyo TimeRadyo Time

Farklı ülkelerden kadınlar bu sergide buluştu

Alanya Belediyesi, Alanyalı Kadınların yanı sıra şehirde yaşayan bütün farklı ülke kadınlarını, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel hazırladığı sergide buluşturdu. Yerli ve yabancı ülke kadınlarının el sanatları ürünlerinin yer aldığı serginin açılışını Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Eşi Yıldız Yücel ile birlikte gerçekleştirdi.
Bu haber 130 kere okunmuş.08 Mart 2018, Perşembe - 13:30

 79 farklı ülke insanının yaşadığı Alanya’da, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, farklı bir etkinlikle kutlandı. Alanya Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerine yerleşik yabancıları da dahil etti. Yerleşik yabancı ülke kadınları da, kendi kültürlerine özgü el sanatları ürünlerini aynı sergide katılımcılara tanıttı.

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, sergi açılışının öncesinde yaptığı konuşmasında şehirdeki birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. 

 Konuşmasında kadınların yaşadığı sorunlara da değinen Belediye Başkanı Yücel, “Kadın, Her şeydir, annedir, eştir, evlattır; toplumu ve geleceği şekillendirendir. Cennet kadının ayakları altına serilmiştir. Baş tacı edilmesi gerekendir kadın” ifadelerine yer verdi.

 Başkan Yücel, Konuşmasını şu ifadelerle sonlandırdı; “8 Mart Dünya Kadınlar Günü için düzenlenen sergide, Alanya Belediyesi atölyelerindeki eğitmen kadınların el emeği, göz nuru el işleri, koza kooperatifinin ürünleri, belediyenin muz lifi ve Alanya İpeğinden ürettiği eserler, Alanya’ya özgü kilim kültüründen örnekler ve Alanya’da yaşayan farklı ülkelerden kadınlarının ortaya koyduğu ürünler yer alıyor”
Vatandaşların çok yoğun ilgi gösterdiği sergiyi eşi ve kızı ile birlikte gezen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 3 gün boyunca açık olacak ‘Alanya’da Buluşan Dünya Kadınları’ adlı sergiye bütün vatandaşları davet etti.

-Haberin videosu için tıklayın! 

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki