Radyo TimeRadyo Time

Festivale geri sayım başladı

25, 26, 27 Haziran tarihlerinde düzenlenecek 18. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nde, Baltık Ülkeleri Letonya, Litvanya ve Estonya’nın da 100. bağımsızlık yıl dönümü kutlanacak.
Bu haber 212 kere okunmuş.19 Haziran 2018, Salı - 13:55

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel kutlamalara katılmak ve kendi kültürlerini sergilemek üzere Letonya’daki Kardeş Şehir Talsi ile Litvanya’daki kardeş şehirler silute ve Trakai’den belediye yöneticileri, halk dansları toplulukları, el sanatları sergileri ile Baltık mutfağı lezzetlerinin sunulacağını, ayrıca Letonya ve Litvanya’nın tanıtım stantlarının da açılacağını söyledi. 

 Kutlama programlarına, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in konuğu olarak Letonya Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Peteris Karlis Elferts de katılacak. 

 Baltık Ülkelerindeki Kardeş Şehirler Letonya’dan Talsi, Litvanya’dan Silute ve Trakai Belediyelerinden gelen gruplar Alanya İskelesinde kendilerine tahsis edilen 1.000 m2 alanda gelenek, görenek ve kültürlerini tanıtacaklar. Alanya Turizm ve Sanat Festivali’ne Letonya ve Litvanya’daki kardeş şehirlerin yanı sıra Çin, Rusya ve Polonya’dan da kardeş şehirler gelecek. 

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, festival kapsamında Alanya’ya davet ettiği kardeş şehirler Rusya’dan Murmansk ve Çin’den Fushun ile de önümüzdeki yıllarda yapılacak iş birliği çalışmaları protokolünü imzalayacak. İmza töreni 26 Haziran saat 10.00’da belediyede yapılacak.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki