Radyo TimeRadyo Time

“FETÖ darbesi Türk Ordusu ve Türk Milleti tarafından ezildi”

Vatan Partisi Alanya İlçe Başkanı Evren Kurtoğlu İlçe Başkanlığında 15 Temmuz’un yıl dönümü dolayısıyla bir basın açıklaması gerçekleştirdi.
Bu haber 929 kere okunmuş.14 Temmuz 2018, Cumartesi - 12:04

 Vatan Partisi Alanya İlçe Başkanı Evren Kurtoğlu bugün partisinin Alanya İlçe Başkanlığında bir basın toplantısı düzenledi. Evren Kurtoğlu, toplantıda 15 Temmuz darbesine değindi.

 Vatan Partisi Alanya İlçe başkanı şöyle konuştu:

 “15 Temmuz Darbesinde Türkiye ikinci yılını idrak etmiş bulunuyor. 15 Temmuz Darbesi Amerikancı bir darbeydi. FETÖ'nün girişimiydi. Bu darbe girişimi Türk Ordusu ve Türk Milleti tarafından ezildi. 15 Temmuz gecesi televizyondan ve sosyal medyadan tüm Türkiye'ye seslendik. İlk kez şu mesajları verdik: ‘Bu bir FETÖ darbesidir. Bu darbe girişimi Amerikan emperyalizmi tarafından tezgahlanmaktadır. Türk Ordusu bu darbenin içinde değildir. Türk Ordusu bu darbeyi ezecektir. Bütün milletimizi, Türk Ordusuyla birlikte bu darbeyi ezmek için mücadeleye çağırıyoruz. Bu darbeyi millet-ordu birliği ile ezeceğiz. Vatan Partisi görev başındadır” dedik.

Darbe girişimine karşı ilk tavır Vatan Partisi tarafından açıklanmıştır. Hatırlayınız; biz bu konuşmaları yaptığımız sırada darbeciler Genel Kurmayı ele geçirmişlerdi. Subaylarımızı katletmişlerdi. O saatlerde darbeciler, devletin televizyonunu ele geçirmiş, oradan konuşuyorlardı. Yine o saatlerde bazı televizyonlarda darbecilerin bildirisi yayınlanıyordu. İşte darbenin, Genel Kurmayı, polisi ele geçirdiği dakikalarda, meclisin bombalandığı koşullarda ülkemizin üzerinden uçakların gürültüleri geçerken, o açıklamaları yaptık. Bu darbeyi ordu ile millet ezecektir” dedik ve ezildi.

Vatan Partisi o gece görevini yaptı. Vatan Partisi bin yıldır FETÖ ile mücadele ediyor. 1970'lerden bu yana FETÖ ile tek başımıza mücadele ediyoruz. Herkesin “Bunların silahı yok, bu nasıl terör örgütü, sivil toplum kuruluşu, barışçıl, bakın ne güzel hizmetler yapıyorlar, yurt dışına Tükçe eğitim götürüyorlar” dedikleri sıralarda, Cumhurbaşkanının, Başbakanın Fethullah'tan ödül aldığı sıralarda, hep Vatan Partisi “Fethullahçı Terör Örgütü” olduğunu “Amerikancı” olduğunu “Gladyo” olduğunu saptamıştır.

15 Temmuz'da Türkiye'de verilen mücadele, Türkiye-Amerika savaşının bir aşamasıydı. O mücadelede Türk Ordusu, Türk Milleti Amerika'ya karşı savaştı. Amerikan ordusu Türk Ordusuna yenildi. Bu savaş böyle bir savaştır. Bu savaşı Amerika kaybetti. Türkiye vücudundaki yer altı NATO'sunu temizliyor. Bu mücadele 15 Temmuz'da kalmadı. Bugün de Türkiye ordusunun içindeki Amerika'nın gücü ve FETÖ temizlenmektedir. Bu savaş devam ediyor, bu savaşın devam ettiği koşullarda birileri Amerika'nın hapse atılan gladyosunu, hapisten kurtarmak için Amerika tarafından yürüyüşler yaptı ve onları savunmaya devam ediyor. Amerikan Gladyosunu hapisten kurtarmak isteyenler var. Birileri bir koluna PKK'yı takmış bir koluna FETÖ'yü takmış, 'Hapishanelerin kapılarını açın, Gladyoyu çıkartın, tekrar devletin içine yerleştirelim. Amerika Türkiye'yi içeriden fethetsin' diyor. 15 Temmuz’da olduğu gibi bugün de bu amaçları gerçekleşmeyecektir”

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki