Radyo TimeRadyo Time

Fikri Işık Alanya’ya geldi

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Alanya'da bir otelde Adalet ve Medeniyet Derneği'nin düzenlediği Mühendislik Buluşması'na katıldı. Toplantıya Antalya Valisi Münir Karaloğlu, mühendisler, mühendis adayları ve dernek üyeleri de eşlik etti.
Bu haber 224 kere okunmuş.26 Kasım 2017, Pazar - 14:47

 Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Alanya'da bir otelde Adalet ve Medeniyet Derneği'nin düzenlediği Mühendislik Buluşması'na katıldı. 

 Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, mühendislik ve bilimin hayatın en değerli öğelerinden olduğunu söyledi. Işık, geçmiş İslam dünyasında bilimin çok hızlı geliştiğini anlattı.

 Türkiye'nin yerli bilgisayar işletim sistemi pardus hakkında da bilgi veren Işık, “Artık siber güvenlik en önemli konulardan. Sanayi Bakanlığımda talimat vermiştim; 'Tüm bakanlık Pardus'a geçecek' diye. Teknolojik yenileme diye 6 aylık bir ara verilmişti. Son durum ne bilmiyorum; ama muhtemelen geçmiştir arkadaşlar. Mesela Milli Savunma Bakanlığı'na geçtiğimde ilk verdiğim talimatlardan biri tüm bakanlığın Pardus'a geçmesi yönünde oldu. Size de tavsiyem Pardus'u inceleyin. Her bilgisayarda Pardus'u rahatlıkla kullanabilirsiniz. Benim bilgisayarımda yüklü” dedi.

 Işık, diğer ülkelerin Türkiye'nin teknolojisini yakından takip ettiğini belirtti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 7 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki