Radyo TimeRadyo Time

“Filistin Devletini herkes tanıyacak”

Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Mescid-i Aksa Toplantısında konuştu. Çavuşoğlu toplantıda herkesi Filistin Devletini tanımaya davet etti.
Bu haber 216 kere okunmuş.01 Ağustos 2017, Salı - 13:33

 Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, toplantıda şunları söyledi: “Kudüs’e destek olmak bizim görevimizdir. Neden kardeşlerimize yeterince destek olamıyoruz? Ayrı düşmemiz İslam düşmanlarını sevindirir. Filistin Devleti en kısa sürede kabul edilmeli. Herkesi Filistin Devletini tanımaya davet ediyoruz. Hiçbir yasaklama ve sınırlama kabul edilemez.

 Şunu asla unutmamalıyız. Bizim ayrı düşmemiz, İslam düşmanlarını sevindirir. Mücadelemizi uluslararası platformlarda daha iyi bir şekilde sergilemeliyiz. İki devletli çözüm esastır. Barış sürecinin canlandırılmasını destekliyoruz. Ancak hukuk ve hakkaniyet olmadan kalıcı barış sağlanamaz. Milyonlarca Filistinliye kuru sözlerle değil, eylemlerimizle destek olalım. 1967 sınırları çerçevesinde, başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız bir Filistin Devleti hayata geçmelidir. Harem-i Şerif’e hiçbir yasak ve sınırlama kabul edilemez. İslam iş Birliği Teşkilatı olarak bunun takipçisi olacağız. Bu büyük mücadelede Filistinli kardeşlerimizin yanında olacağız.”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki