Radyo TimeRadyo Time

Filmin galası Alanya’da yapılacak

Geçtiğimiz yıl ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu’nun sponsorluğunda Alanya’da ilk kez bir sinema filmi çekilmişti. Ünlü oyuncuların da yer aldığı psikolojik gerilim filmin yönetmeni Didem Timuroğlu ve ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu filmin galasının Alanya’da yapılacağını belirtti.
Bu haber 660 kere okunmuş.29 Nisan 2017, Cumartesi - 13:56

 Geçtiğimiz yıl ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu’nun sponsorluğunda Alanya’da ilk kez bir sinema filmi çekilmişti. Yapımcılığını Nezir Yücel, yönetmenliğini Didem Timuroğlu’nun yaptığı “Sera Geçmişin Gizemi” filminin süresi 85 dk.

 Ünlü oyunculardan Cem Özer, Atılgan Gümüş, Fırat Çöloğlu, Deniz Sarıbaş, Kayra Erdoğan, Nehir Büyükakçay’ın yer aldığı psikolojik gerilim filmin yönetmeni Didem Timuroğlu ve ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu filmin galasının Alanya’da yapılacağını belirtti.

 Filmin konusu ise şöyle:
Oğuz 35 yaşlarında, mesleği ve aldığı eğitim gereği bilime inanan bir doktordur. Bir süredir kabuslar gören ve açıklayamadığı tuhaf olaylar yaşayan Oğuz çalıştığı psikiyatri hastanesinde yatmakta olan Sera’yla benzer sorunları olduğunu fark eder. Genç kızı anlamak ve aslında kendi sorularının cevaplarını bulmak için kıza yaklaşan Oğuz’un bütün cevaplar için sadece 1 günü vardır. Ertesi sabah elektro şok uygulanacak olan Sera’yı dinlemeye başlayan Oğuz, Sera anlattıkça kendini gizemli bir cinayet davasının içinde bulur. Sera’nin anlatımıyla hikaye geçmişe doğru evrilir. 17 yıl boyunca aynı yerde aynı saatte cinayetler işlenir. Son cinayet işlendiğinde bu haberi duyan ve hayatını doğaüstü varlıklara adayan Sera’nın amcası olan Profesör Cevdet, Sera’nın onlarla iletişim kurma yeteneğinden faydalanıp, bu olayı çözmeye çalışır. Profesör, son işlenen cinayeti araştıran Komiser Mert ile beraber Sera’yı hastaneden bir günlüğüne çıkarıp cinayeti çözmek için cinayetin işlendiği kasabaya yola doğru koyulurlar. Geldikleri kasaba  geceleri adeta kimsenin olmadığı  sessiz bir mezarlık gibidir. Kimse yoktur. Sokaklar bomboştur. Sera, kasabaya geldiğinde dönmek ister, ama artık çok geçtir. Son cinayetin işlendiği eve giderler ve Sera nesnelerle iletişim kurarak olayın nasıl işlendiğini çözer. Olayın nedenini anlayan Komiser Mert ve Cevdet tuhaf bir şekilde ölürler ya da öldürülürler. Sera’nın dışında herkes ölmüştür. Bütün olanları Sera’nın ağzından dinleyen Oğuz’un ‘’Kim işledi bu cinayetleri?’’ sorusuna Sera’nın ‘’ Ablam yaptı” demesi, Oğuz’un Sera’ya olan bütün güvenini kırar. Çünkü Sera’nın hastanedeki dosyasında  Sera’nın ablasının olmadığı yazılıyordur. Oğuz’un yıllar önce işlenen cinayetleri araştırması sonucu dosyalarda olmayan delillere ve kanıtlara rastlamasını sağlar. Sera, yıllar önce ablasının ölümüne neden olmuş ve sonra da anne ve babasını kaybetmiştir. Bu nedenle başka bir aileye evlatlık verilmiştir. Verildiği aile bu tuhaf halleriyle baş edemeyince de onu hastaneye yatırmışlardır. Oğuz, Sera’yı elektro şok olmaktan kıl payı kurtarır ve ablasının ruhunun Sera’yı rahat bırakmasını sağlar. Aslında Oğuz, Sera ile beraber kendisini de kurtarır.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Cumhurbaşkanı kim olsun?
 
haber yazılımı: buki