Radyo TimeRadyo Time

Finike Eroğlu Nuri Cami inşaatında sona geliniyor

Finike’de inşaatı yükselen Eroğlu Nuri Cami inşaatında sona geliniyor. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in hızla tamamlanması talimatını verdiği 500 kişilik Eroğlu Nuri Cami’de çalışmalar korona virüs salgını nedeniyle bir süre aksarken, normalleşme süreciyle birlikte yeniden hız kazandı.
Bu haber 171 kere okunmuş.15 Mayıs 2020, Cuma - 13:25

 

Finike’nin en güzel noktalarından birine inşa edilen Eroğlu Nuri Camii’nde çalışmalar sona yaklaşıyor. Osmanlı ve Selçuklu mimarisiyle, taştan ve hiç çimento kullanılmadan inşa edilen Eroğlu Nuri Cami inşaatında korona virüs salgınından dolayı aksamalar yaşandı. Normalleşme süreci ile birlikte inşaatta çalışmalar yeniden hız kazandı. 

Finike Limanı’nın üst kısmında yer alan ve sahile hakim bir konumdaki camii inşaatında çalışmalar yüzde 90 seviyeye geldi. Finike’nin silüetini de değiştiren Eroğlu Nuri Cami, 2 bin 400 metrekarelik parsel üzerinde 320 metrekare inşaat alanına sahip. Cami, 90 metrekare imaret, 85 metre kare revak ve 35 metrekare şadırvan yapılarından oluşuyor. 500 kişilik Camii alanı içerisinde 1 adet revak, 1 adet imaret, 1 adet şadırvan ve 1 adet abdesthane yer alıyor. 

Etiketler: eroğlunuricami   finike  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki