Radyo TimeRadyo Time

Finike’de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlandı

Millet İttifakı Finike Belediye Başkan Adayı Mustafa Geyikçi, CHP Finike İlçe Başkanı Mustafa Ökten ve CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Tutal ile beraberinde birçok kişi Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak, kadınlara karanfil dağıttı.
Bu haber 467 kere okunmuş.09 Mart 2019, Cumartesi - 11:04

 Finike CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Tutal’ın ev sahipliğini üstlendiği bir törenle, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk koyuldu ve törene katılan kadınlara karanfiller verildi. Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Mustafa Geyikçi ve Finike CHP İlçe Başkanı Mustafa Ökten’in de eşlik ettiği törende bir konuşma yapan Mustafa Geyikçi, kadınların Türkiye’de en büyük sorununun istihdam olduğuna vurgu yaparak, “Kadınlarımızın istihdam sorunu var. Çalışıp üretemeyen kadınımız, yarınlarından umutlu değil. Kendi ayakları üzerine basan kadın her zaman güçlüdür. Bu güç kadının istihdamıyla sağlanır. Kadın eğer çalışır ve ekonomik bağımsızlığını kazanırsa, yaşadığı şiddetten de hızla kurtulmuş olur. Ülkemizde yaşanan kadına şiddet olaylarının temelinde de ekonomik sıkıntıların çokluğu göz ardı edilmemelidir” dedi.

 CHP Finike Kadın Kolları Başkanı Hülya Tutal da nüfusun neredeyse yarısının kadın olduğu ülkemizde çalışmayan kadın oranının çok olduğuna değinerek, “Çalışmayan kadın oranımız çok yüksek. Çalışan kadınların da büyük bir çoğunluğu, sosyal güvencelerden yoksundur. Düşük gelirle çalıştırılan kadınlarımız, her zaman geri planda kalmaktadır. Bu gün var olan eşitliği teşvik edici yasalar, kadınların hayatını direkt olarak etkilemekten uzakta, soyut yasal düzenlemeler olarak kalmaktadır. Kadının, hak ettikleri yere gelebilmeleri için kendilerinin, işverenlerin ve toplumun kadına bakış açısının değiştirilmesi gerekmektedir. Bu yolda öncelikle yapılması gereken, eğitime verilecek önemin artmasıdır. Eğitimin gücü, kadının iş yaşamına katılmasının artmasını sağlayacaktır. Şiddete, özellikle de fiziksel şiddete maruz kalan kadınların daha iyi ve etkin korunması gerekmektedir” diye konuştu

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki