Fuarda Alanya’yı tanıtıyor

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Ukrayna’nın Kiev Şehrinde düzenlenen Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı’na katıldı. Bugün açılışı gerçekleştirilen fuar, 31 Mart’a kadar sürecek.
Bu haber 542 kere okunmuş.29 Mart 2017, Çarşamba - 14:18

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, ALTİD Başkanı Burhan Sili, ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu ve çok sayıda turizmcinin katıldığı  Ukrayna Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı’nda, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kiev Kültür Tanıtma Müşavirliği ile ortak açılan stantta tanıtım çalışmaları yapılıyor.

 Fuarda Alanya’ya ilginin yoğun olduğunu ve Ukrayna pazarından yüzde 50’lik bir artış beklediklerini kaydeden Alanya Belediye Başkanı Yücel, “Bugün ALTAV, ALTİD olarak 26.sı düzenlenen Ukrayna Kiev Fuarındayız. Bu yıl dünya genelinde 29 tane fuara katılacaktık. Bu da iç pazar hariç 26. fuarımız” dedi.

 Fuara ilginin yoğu olduğunu söyleyen Başkan Yücel, “Son yılların en iyi fuarlarından biri. 2015’ten sonra bu pazarda her yıl yüzde 50 artışımız var. Bu yıl da şu andaki artış ve rezervasyonlara göre yüzde 50’nin üzerinde artış bekliyoruz. Tercihlerin bölgemize olmasından dolayı çok mutluyuz” diye konuştu.

 Ukrayna fuarından Alanya halkına da müjdeli haberler veren Belediye Başkanı Yücel, TAV Yetkilileri ile görüştüğünü, Gazipaşa’dan Moskova’ya ve Ukrayna’dan Gazipaşa’ya direkt uçuşların başlatılacağını söyledi. Başkan Yücel, “Alanya’ya buradan müjde vermek istiyorum. TAV yetkilileri ile fuarda görüştüm. 21 Nisan’da Moskova’dan Gazipaşa’ya tarifeli seferler, 25 Nisan’da da Kiev’den Gazipaşa’ya direkt uçuşlar başlıyor” dedi.

  29 Mart (bugün) başlayan ve 31 Mart’ta sona erecek fuarda Belediye Başkanı Yücel,  beraberindeki heyet ile fuar süresince, iş adamları, turizm seyahat firmaları ve basın mensupları ile görüşecek, fuara katılan ülkelerin stantlarını ziyaret edecek.

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki