Radyo TimeRadyo Time

Gazipaşa Belediyesi’nde skandal

Gazipaşa Belediye Başkanı Çelik'in yol sorununu iletmek için gelen vatandaşı darp ettiği iddia edildi.
Bu haber 467 kere okunmuş.18 Aralık 2018, Salı - 16:27

 Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik’in yol sorununu iletmek için gelen Erol Kır isimli vatandaşı darp ettiği iddia edildi. Gazipaşa’da yaşanan bu olay halk arasında büyük öfke ve tepkiye sebep oldu. Erol Kır isimli vatandaşın, başkan hakkında şikayetçi olduğu gelen bilgiler arasında.

 Haberimizi yayına hazırlarken Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Servet Sipahioğlu, bu olay hakkında sosyal medyada paylaşımlar yapınca çok ses getirdi ve bunun üzerine Gazipaşa Belediye Başkanı, Doktor Adil Çelik televizyonumuza açıklama gönderdi. 

İşte Başkan Çelik’in göndermiş olduğu açıklama:

“Servet Bey, keşke bir de beni arasaydınız, bana sorsaydınız. Beni Gazipaşa’da herkes bilir. Bırakın adam darp etmeyi, karıncayı bile incitmekten çekinirim. Bu olayı da kısaca özetleyeyim: 

Erol Beylerin (Muzkent Mahallesi) evlerine istedikleri bir köprü vardır. Biz bu köprüyü yapmak için kutu menfezleri ve gerekli iş makinelerini birkaç yıl önce oraya gönderdik; ama yerin mahkemelik olduğunu öğrendik. Hatta kutu menfezleri de orada bırakarak geri geldi, Fen İşlerimiz. Defalarca bu şahısları bir araya getirmeye, ben ve ekibim, çalıştık; ama maalesef olmadı. Ben de, mahkemelik olan bölge idare mahkemesi tarafından bizim aldığımız encümen kararına yürütmeyi durdurma verilen bu noktaya şu an (mahkeme sonuçlanıncaya kadar) bu köprüyü yapamayacağımı anlattım; ama Erol Beyin yanındaki bir şahıs bana hakaret seviyesinde (Seni indireceğim. Senin başkanlığını bitireceğim. Sana göstereceğim vs.) laflar sarf etmeye başlayınca, ben de hepsini dışarı çıkmaları için ikaz ettim. Ne darp, ne kavga, ne vurma asla olmamıştır. Zaten olamaz. Beni insanlar bilir. Sonra bizim zabıta bu arkadaşlarla alt katta oturmuş, çay içmiş ve Belediye’den çıkmışlar. Ne hikmetse adli rapor almak için hastaneye gitmişler. “Bizi Başkan ve Zabıta darp etti” demişler. Aldıkları raporda “Darp ve cebir işine rastlanılmamıştır” denilmekte. Dün akşam emniyetten arkadaşlar, tüm kamera kayıtlarını inceledi. Kesinlikle sizin yazdığınız gibi bir darp yoktur. Tüm kamera kayıtlarını ve kendi istekleriyle aldıkları adli raporu da sizinle ve kamuoyuyla paylaşabilirim. Takdir kamuoyunun”

 Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çeliki’n açıklaması üzerine mağdur Erol Kır’ın Ağabeyi Şahin Kır ise şu açıklamalarda bulundu:

“Başkanı bilmeyenlere söylüyorum. 2 yıl “Burada yol yok. Mahkemelik” dedi. Sonra evrakı bulduk. Dilekçe ile giden Kaymakamımız Belediye’ye gönderdi, sonrasında yıkım kararı aldı. Belediye yıkım gerçekleştirmedi. Bizleri oyaladı. İmar Barışından kaçak yapı yapan kişinin yararlanması için dilekçesini kabul etti. Bu yine sizin bildiğiniz Belediye Başkanı; Antalya İl Çevre Müdürlüğü, yapı kayıt belgesi verilemez resmi yazısını Belediye’ye 2 ay önce gönderdi. Şimdi de bu resmi yazıyı kaçak yapı yapan kişinin açmış olduğu yürütmenin durdurulmasına sunmayarak, tekrar göz yumdu. En son “Yapmıyorum. Kim yaparsa, yapsın” dedi. Davacı kaçak yapı yapan, davalı Gazipaşa Belediyesi. Belediye’ye resmi evrak geliyor, Fen İşleri “Mahkeme bizden evrak isterse veririz” diyor. Bu nasıl işleyiş, anlayan anlasın”

____________________________________________________________________________________

Güncelleme

Başkan Adil Çelik'in haberimizin ardından tekrar açıklama yaparak, şunları söyledi:

"Dün makamımızda yaşanan hadisenin ardından konunun muhatapları, bugün ziyaretimize geldi. Olayın yanlış anlaşılmasından ötürü duydukları üzüntüyü dile getiren arkadaşlar, kesinlikle uğradıkları bir darp veya şiddet olayı olmadığını belirterek, ilçe halkının aksi haberlere itibar etmemesi gerektiğini söylediler. Bizler de kendilerine teşekkür ettik ve el sıkıştık. Mahkeme sonuçlanınca da söz konusu köprüyü yapacağımızı bir kez daha belirttik”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki