Radyo TimeRadyo Time

Gazipaşa Kültür Merkezi'nin temeli atıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı Gazipaşa Kültür Merkezi Projesi’nin Temeli Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da katıldığı atıldı. Bakan Çavuşoğlu, "Gazipaşa İlçemizin hak ettiği güzellikte tasarımı yapılan Gazipaşa Kültür Merkezi’nin temelini attık. Gazipaşa’mıza ve Antalya’mıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.
Bu haber 221 kere okunmuş.02 Aralık 2017, Cumartesi - 14:37

 Antalya Büyükşehir Belediyesi, 18 milyon lira yatırım bedeli ile Gazipaşa’ya muhteşem bir kültür merkezi inşa ediyor. Tiyatro, sinema salonlarından, havuz, saunaya, yaşlı, engelli mola evlerinden, spor ve eğitim salonlarına ilçe halkının her türlü kültürel ve sosyal ihtiyacını karşılayacak Gazipaşa Kültür Merkezi’nin Temel Atma Töreni bugün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in katılımıyla gerçekleşti. 

 Törene Ak Parti Antalya Milletvekilleri, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya, Ak Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer çok sayıda oda ve sivil toplum kuruluşu başkanı ile vatandaşlar katıldı. 

 Bakan Çavuşoğlu, törende katılımcılara bir konuşma yaptı. Çavuşoğlu, kouşmasında, "Gazipaşa İlçemizin hak ettiği güzellikte tasarımı yapılan Gazipaşa Kültür Merkezi’nin temelini attık. Gazipaşa’mıza ve Antalya’mıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.

 Sosyal ve kültürel faaliyetleri bir bütünlük içerisinde buluşturacak olan Gazipaşa Kültür Merkezi için özel bir proje hazırlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in de bizzat yakından ilgilendiği projede her şey düşünüldü. Proje 3’ü ana bina olmak üzere 5 bloktan oluşuyor. A blok zemin katta; sığınak, havuz, buhar odası, sauna, kabul günü salonu, giriş holü ve teknik odalar bulunacak. A blok 1. katta 2 adet sinema salonu, aerobik salonu, depo, vip salonu ve fuaye alanı, 2.  katta 500 kişilik tiyatro salonu, eğitim salonları ve kulis odaları, 3. katta ise sınıflar, fuaye alanı ile kulis odaları bulunacak. B blokta ofisler, eğitim salonları, yemekhane ve sınıflar olacak. C blokta yaşlı mola evi, D blokta engelli mola evi, E blokta ise çocuk oyun evi yer alacak. Gazipaşa Kültür Merkezi, kültürel ve sosyal alanları ile ilçe halkının buluşma noktası olacak.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 5 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki