Radyo TimeRadyo Time

Gazipaşa’nın Berem Yaylasında iletişim yok

Gazipaşa'da yaz aylarının gelmesiyle birlikte Kızılgüney Mahalle Halkının yüzde 80'inin göç ettiği Berem Yaylası'nda 'Alo' sorunu yaşanıyor. Şebeke yetersizliğinden dolayı iletişim sıkıntısı yaşadıklarını belirten Kızılgüney Mahalle Muhtarı Ramazan Tekin, “Bölgeye baz istasyonu kurulması gerekiyor" dedi.
Bu haber 212 kere okunmuş.04 Temmuz 2017, Salı - 13:21

 Gazipaşa'da yaz aylarının gelmesiyle birlikte Kızılgüney Mahalle Halkının yüzde 80'inin göç ettiği Berem Yaylası'nda 'Alo' sorunu yaşanıyor.

 Şebeke yetersizliğinden dolayı iletişim sıkıntısı yaşadıklarını belirten Kızılgüney Mahalle Muhtarı Ramazan Tekin, "Telefonların yeterince çekmemesi nedeniyle vatandaşlarımız yaylada mağdur oluyor. Yaşadığımız sıkıntıyı yetkililere defalarca bildirdik. Ancak halen telefon sorunu yaşıyoruz. Mahalle halkımız, Nisan ayında yaylaya göç etmeye başlar ve Aralık ayına kadar da burada kalır. Berem Yaylası, yaz aylarında en fazla sebze ve meyvenin üretildiği, tarımın yaygın olduğu bir yerleşim bölgesi olmasına rağmen en büyük sıkıntısı iletişim sorunudur. Vatandaşlarımızdan bazıları caminin minaresine çıkarak iletişim sağlamaya çalışıyor. Bu da ciddi anlamda hayati tehlikesi olan çok sağlıklı olmayan bir durum. Sorunun çözümü için bir an önce bölgeye baz istasyonu kurulması gerekiyor" dedi.

 Alanya'ya bağlı Çamlıca Yaylası Muhtarı Nezihi Ünalan ise, "Son bir kaç yıldır yaylamızda telefonlar az çekiyor. Bu nedenle vatandaşlarımızın birçoğu telefon ile görüşme yapamıyor. Yaşadığımız bu mağduriyetin bir an önce giderilmesi için yetkililerden yardım istiyoruz" dedi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
ALTSO Başkanı kim olmalı?
 
haber yazılımı: buki