Radyo TimeRadyo Time

“Geleceğe ilişkin tüm planlarımızı, programlarımızı, hesaplarımızı millî iradenin üstünlüğüne olan teslimiyetimizle yapıyoruz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda düzenlenen Vesayetten Demokrasiye Millî İrade Sempozyumu'na katılarak bir konuşma yaptı.
Bu haber 161 kere okunmuş.12 Eylül 2020, Cumartesi - 17:19

“Ülkemizin ve milletimizin kazanımlarına sıkı sıkıya sahip çıkacağız”

Konuşmasında, “Türkiye; Meclisiyle, Cumhurbaşkanlığıyla, yargısıyla, bakanlıklarıyla, kurumlarıyla, özellikle ordusu ve diplomasisiyle kendi oyun planlarını uyguladıkça hedeflerine çok daha hızlı bir şekilde ilerlemeye başladı” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Artık, kendi kararlarımızı kendimiz veriyoruz, bunları dirayetle hayata geçiriyoruz, gerektiğinde her türlü mücadeleye girebilen bir Türkiye var artık. Her ne kadar hâlâ ülkemizde, azımsanamayacak sayıda darbe ve vesayet özlemcisi varsa da milletimizin bunlara fırsat vermeyeceğine inanıyoruz. Bir daha bu ülkede, demokrasi ve millî irade ile darbe ve vesayet kesinlikle yan yana gelmeyecektir. Ülkemizin ve milletimizin kazanımlarına sıkı sıkıya sahip çıkacağız” diye ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Geleceğe ilişkin tüm planlarımızı, programlarımızı, hesaplarımızı millî iradenin üstünlüğüne olan teslimiyetimizle yapıyoruz. Sözlerime son vermeden önce, Türkiye’nin hak, hukuk, özgürlük, demokrasi, kalkınma mücadelesinde emeği geçen, katkısı olan, canı pahasına bu yoldan dönmeyen tüm siyasetçilerimize, fikir adamlarımıza, toplum önderlerimize, milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’den şehit Başbakan Menderes’e, Merhum Özal’dan Erbakan ve Türkeş’e kadar milletimizin istiklali ve istikbali için çalışmış büyüklerimizi rahmetle yâd ediyorum. Rabbimden, bizleri de hayırla yâd edilenler arasına katmasını diliyorum. İçinde bulunduğumuz Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nın, tüm bu hakikatlerin, mücadelelerin ve değerlerin sembolü olarak asırlar boyunca misyonunu yerine getireceğine inanıyorum.”

-Haberin videosu için tıklayın!

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki