Radyo TimeRadyo Time

Gelen rapor şaşırttı

ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu, geçtiğimiz aylarda Manavgat Örenşehir İmam Hatip Lisesi İnşaatında yaşanan yolsuzluk ve dolandırıcılık olayının ardından durumu Antalya Valiliği’ne bildirmiş, yapılan incelemenin ardından okula 6 tane müfettiş görevlendirilmişti. Ancak müfettişlerin düzenlediği rapor şaşırttı. Raporda; “Yapılan inceleme sonucu düzenlenen rapor ile söz konusu incelemenin tamamlandığı ve herhangi bir işleme gerek olamadığı belirtilmektedir” ifadeleri yer aldı.
Bu haber 350 kere okunmuş.31 Mayıs 2017, Çarşamba - 14:57

 Alanya Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu, geçtiğimiz aylarda Manavgat Örenşehir İmam Hatip Lisesi İnşaatında yaşanan yolsuzluk ve dolandırıcılık haberinin ardından durumu Antalya Valiliği’ne bildirmiş ve dilekçe göndermişti. Sipahioğlu, yaptığı araştırma neticesinde Tekçeler İnşaat Turizm ve San. LTD. ŞTİ.’nin  devlete bilgi vermeden Y.T. adında bir alt firmayı kullanarak, dolandırdığını, okul inşaatında usulsüzlük yapıldığını ve devletin zarara uğratıldığını belirtmiş, söz konusu inşaata müfettiş talep ederek, durumun incelenmesini talep etmişti.

 Yapılan incelemenin ardından okula 6 tane müfettiş görevlendirilmiş, Tekçeler İnşaat tarafından sorunlu yetersiz yapılan okul inşaatının yeniden yapılması istenmişti. Okul inşaatını giderek yerinde inleme yapan Sipahioğlu, okulun bazı yerlerinde eksik malzeme kullanıldığını ve kolonların eksik konulduğunu tespit etmişti.

 Ancak bugün ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu’na Antalya Valiliğinden gelen rapor şaşırttı. Onca kişinin mağdur olduğu okul inşaatı ile ilgili müfettişlerin tuttuğu raporda; “İlimiz Manavgat İlçesi Örenşehir Anadolu  İmam Hatip Lisesi İnşaatı hakkında ilgi dilekçenizde belirttiğiniz hususlar ile ilgili müdürlüğümüz maarif müfettişleri tarafından inceleme yapıldığı, yapılan inceleme sonucu düzenlenen rapor ile söz konusu incelemenin tamamlandığı ve herhangi bir işleme gerek olamadığı belirtilmektedir” ifadeleri yer aldı.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 5 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
ALTSO Başkanı kim olmalı?
 
haber yazılımı: buki