Radyo TimeRadyo Time

Gençlerimizi bekleyen büyük tehlike: Çakmak gazı

ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu, son günlerde giderek artan uyuşturucu bağımlılığı ile ilgili olarak toplumsal bir görevi daha üstlenerek aileleri uyardı.
Bu haber 892 kere okunmuş.19 Haziran 2018, Salı - 14:53

 Servet Sipahioğlu, yapmış olduğu araştırmada Alanya’da her geçen gün artan uyuşturucu bağımlılığı ile ilgili olarak özellikle yaşları 15 ile 18 arasında olan gençlerin Alanya’da giderek arttığını tespit etti. Gençlerin özellikle değişik uyuşturucu maddelerinden sonra şimdi de çakmak gazı ile kendilerini zehirlediklerini,ağız yolu ile alınan tiner gibi kullandıkları çakmak gazı ile de son zamanlarda kendilerini uyuşturucuya alıştırdıkları ortaya çıktı. Tanesi 2 ile 3 TL’de bakkal ve marketlerde satılan çakmak gazıyla ilgili olarak Valilik uyarısı olmasına rağmen böyle bir maddenin satılmasının yasaklanmaması ve uyarıları varken küçük yaştaki çocuklara yapılan bu satışlara ise adli hiçbir işlemin yapılmaması son derece düşündürücü hale geldi. 

 ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu konuya ilişkin olarak Alanya Emniyet Yetkilileri ile yapmış olduğu görüşmede yetkililer, konunun son derece ciddi olduğunu ve çakmak gazı ile çocukların bu bağımlılığının giderek moda olduğunu söylediler. Madde bağımlılığı ile ilgili olarak çok büyük mücadele verdiklerini ifade eden yetkililer, tüm aileleri uyararak bu konuda rahatsızlık duyan ailelerin önce 155 ihbar hattını aramaları ve Çocuk Büro Amirliğine başvurmaları gerektiğini belirttiler.

 Bu olaylarla ilgili olarak Alanya Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz günde en az birkaç tane rapor hazırlamaktadır. Çakmak gazının ağız yolu ile alınması münasebeti ile kesinlikle satışının yasaklanmasının gerektiğini belirten yetkililer, çakmak gazının çok ucuz bir uyuşturucu madde olduğunu belirterek, özellikle 15-18 yaş arasındaki çocukların aileleri tarafından ivedilikle kontrol altında tutulmalarını ve takip edilmelerini istedi. 

 Öte yandan yetkililer, bu önemli konuyla ilgili olarak araştırma yapan ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu'na teşekkür etti.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki