Radyo TimeRadyo Time

“Gerçek motosikletçi kasksız çıkmaz”

Motosiklet kulüpleri ve gezgin motosikletçiler kaza haberleri ile oluşan kötü imajdan oldukça rahatsız. “Kazalarda sorumsuz ve bilinçsiz motosiklet kullanıcılarının hem kendi hayatlarını hemde trafiği tehlikeye attığını belirten motosikletçiler, motosikleti yaşam tarzı olarak benimseyen insanlarla, işe gitmek için motora binen, yeterli ekipman ve eğitime sahip olmayan kişilerin aynı kefeye konulması bizleri oldukça rahatsız ediyor” dediler.
Bu haber 265 kere okunmuş.16 Mayıs 2017, Salı - 14:08

 Yazın gelmesiyle trafikte motosiklet sayısı artmaya başladı, buna bağlı olarak sık sık motosikletlerin dahil olduğu trafik kazaları meydana gelmeye başladı. Her yıl onlarca can kaybına, yüzlerce yaralanmaya sebep olan kazalar birçok motosiklet sürücüsünü hayattan koparırken çoğunun yaralanmasına sebep oluyor. Motosiklet kulüpleri ve gezgin motosikletçiler kaza haberleri ile oluşan kötü imajdan oldukça rahatsız.

 “Kazalarda sorumsuz ve bilinçsiz motosiklet kullanıcılarının hem kendi hayatlarını hem de trafiği tehlikeye attığını belirten motosikletçiler, motosikleti yaşam tarzı olarak benimseyen insanlarla, işe gitmek için motora binen, yeterli ekipman ve eğitime sahip olmayan kişilerin aynı kefeye konulması bizleri oldukça rahatsız ediyor. Hiçbir koruma takmadan, terlikle, şortla hatta tüm ailesi ile motora binip trafiğe çıkan kişileri bizimle karıştırmayın. Gerçek motorcu çarşı içinde gezmez, kasksız motora binmez, kendine ve trafiğe karşı sorumlu davranır” diyerek, motosikletçi imajını negatif gösteren bu olaylardan rahatsız olduklarını ifade ettiler. 

 “Motosiklet demek özgürlük demektir, gezmek ve yeni yerler keşfetmektir, motorcu şehir içinde gezmez. istatistiklere baktığınız zaman kazalarına %80’den fazlasının amatör motosiklet kullanıcılarının dahil olduğunu görürsünüz” diyen motosiklet kulüpleri, “Herkes kask ve korumalarını mutlaka taksın sevdiklerini üzmesin”  ifadelerini kullandılar.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki