Radyo TimeRadyo Time

GES Projesi’nde son aşamaya gelindi

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in en önemli projelerinden olan Güneş Enerjisi Santrali çalışmalarında sona gelindi. Çalışmaları yerinde inceleyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya için hizmetin en iyisini üretiyoruz. Kendi elektriğimizi en geç 2 ay içerisinde üretmiş olacağız” dedi.
Bu haber 383 kere okunmuş.10 Mayıs 2017, Çarşamba - 11:17

 Alanya Belediyesi’nin 94 dönümlük alanda hayata geçireceği, Güneş Enerji Santrali (GES) Projesi’nin yapım işinde panellerin montajı aşamasına gelindi. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Yücel, bu büyüklükte güneş enerjisi santralini hayata geçirecek ilk ve tek kamu kurumu olacaklarını söyledi. Projenin GES-1, GES-2 ve GES-3’ten oluşan ilk etaplarının yapım işinde son aşamaya geldiklerini belirten Başkan Yücel, “Toplamda 5 MW gücündeki GES Projesi için yola çıkan Belediyemiz, ilk etapta projenin 3 MW elektrik üretecek. Proje tamamlanıp 5 MW’lık üretim gerçekleştirildiğinde ise belediyemiz elektrik ihtiyacını tamamen bu santralden karşılayacak. Enerji maliyetlerinde çok önemli ölçülerde tasarruf sağlayacağız” dedi.

  Alanya Belediyesinin artık üreterek tasarruf eden bir Belediye olduğunu vurgulayan Başkan Yücel, “Bu projemizi Allah izin verirse en geç 2 ay içerisinde elektriğini üretmiş bir şekilde kullanıma sunacağız. Alanya için her şeyin en güzelini ve en faydalısını yapıyoruz. Ben şimdiden bölgemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Etiketler: GES Projesi  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki