Radyo TimeRadyo Time

Gökbel güreşlere hazır

Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen “ 13. Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri”nde geri sayım başladı. 29-30 Temmuz tarihleri arasında Gökbel Yaylası’nda düzenlenecek güreşlerle ilgili tüm hazırlıklar tamamlandı.
Bu haber 140 kere okunmuş.22 Temmuz 2017, Cumartesi - 13:31

 29 Temmuz’da Serkan Kaya konseri ile start alacak geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri, 30 Temmuz Pazar günü pehlivanlarım mücadelesiyle devam edecek. Kırkpınar’ın Bu Yılki Altın Kemerli Başpehlivanı İsmail Balaban başta olmak üzere, Kırkpınar’da derece yapan ilk 8 güreşçiyle birlikte yaklaşık 500 sporcu Gökbel Er Meydan’ında güreş tutacak.

 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığı göğüsleyerek bu yılki altın kemerin sahibi Antalyalı Gururumuz Başpehlivan İsmail Balaban da Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde er meydanına çıkacak.

 Gökbel Güreşleri’ne, Kırkpınar'da başpehlivan olan birçok ünlü güreşçi de katılacak. Ali Gürbüz, Mehmet Yeşil Yeşil, Orhan Okulu, Mustafa Kemal Karaboğa, İsmail Erkan, Serhat Gökmen, Fatih Atlı, Şaban Yılmaz, Güngör Ekin, Ekrem Yavuz, Ünal Karaman, Hamza Köseoğlu, Faruk Akkoyun, Süleyman Aykırı’nın yanı sıra yaklaşık 500 sporcu Gökbel Er Meydanı’nda “Hayde bre” diyecek.

 Alanya Belediyesi tarafından Gökbel Yaylası’nda bu yıl13.sü düzenlenecek Geleneksel Gökbel yağlı Pehlivan Güreşlerinde geri sayım başladı. 29-30 Temmuz tarihlerini kapsayan etkinlik geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da dolu dolu geçecek. Güreşlerle ilgili tüm hazırlıkları tamamlayan Alanya Belediyesi, er meydanındaki son kontrolleri de yapıyor.

 Güreşlerin geleneksel halk konseri bölümünde ise 29 Temmuz Cumartesi saat 21.40’ta “Mesele” parçası ile gönüllerde taht kuran Serkan Kaya sahne alacak. 29 Temmuz saat 20.00’da açılış konuşmaları ve resmi programla başlayacak etkinlikler saat 20.20’de off-road show, folklor gösterileri, yerel sanatçıların konserleri ve saat 21.40’ta Serkan Kaya konseri ile devam edecek. Güreşler ise 30 Temmuz Pazar günü saat 09.00’da başlayacak. Güreşler devam ederken bir taraftan da protokol konuşmaları, Kafkas Halk Oyunları, 2017 yılının güreş ağası seçimi yapılacak. Güreş programı saat 17.00’da düzenlenecek kapanış ve ödül töreni ile sona erecek.

 29-30 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne tüm vatandaşları davet eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Kültürümüzün parçası ata sporumuzu yaşatmak için Gökbel Yaylası’nda düzenlediğimiz güreş etkinliklerimize tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Güreşlerimiz bu yıl da çok zengin etkinliklere sahne olacaktır” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki