Radyo TimeRadyo Time

"Gökbel Güreşleri bir Alanya markası olmuştur"

Alanya Belediyesi tarafından Gökbel Yaylası’nda düzenlenen 14. Geleneksel Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşleri, Ümit Besen ve Muazzez Ersoy konseriyle başladı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in meydanı dolduran binlerce vatandaşa hitaben yaptığı konuşmanın ardından sahneye çıkan Türk Sanat Müziğinin duayen iki ismi, 30.000’i aşkın kişiye Gökbel'de unutulmaz bir gece yaşattı.
Bu haber 488 kere okunmuş.22 Temmuz 2018, Pazar - 13:15

 14. Geleneksel Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşleri başladı. Organizasyonun açılış programına MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Alanya Kaymakam Vekili Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya, MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy,  AKP İlçe Başkanı Mustafa Toklu, CHP İlçe Başkanı Sefa Çorbacı,  MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan,  Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti başkanları, STK temsilcileri, Alanya protokolü ve binlerce vatandaş katıldı. 

 Halk konserinden önce Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Gökbel Meydanı'nı dolduran kalabalığa seslendi. Başkan Yücel, Gökbel Festivali’nin mazisi ve belediye hizmetleriyle ilgili bir konuşma yaptı. 

 Belediye Başkanı Yücel'in konuşmasının ardından kürsüye gelen MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı ve MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy da birer konuşma yaparak Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin önemine dikkat çektiler ve bu başarılı organizasyonu ilk günkü heyecanıyla bu günlere taşıyan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'i tebrik ettiler.

 Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in konuşmasının ardından sahneye çıkan Ümit Besen ve Muazzez Ersoy meydanı dolduran binlerce hayranına konser verdi. Gökbel'de sahne alan taverna müziğinin ünlü sesi Ümit Besen, birbirinden değerli parçalarını hayranları için seslendirdi.  Besen, Gökbel'i dolduran kalabalıktan büyük alkış aldı. Başkan Yücel, Ümit Besen'e Alanya şalvarı, kasket ve Alanya kültürüne ait hediyeler takim etti. Ümit Besen'in ardından sahne alan Türk müziğinin muhteşem seslerinden Muazzez Ersoy konserine "Yine Mevsimler Dönecek" isimli parçasıyla başladı.

 Ersoy, daha sonra Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Ekibini yanına çağırarak teşekkür etti. Sanatçı Muazzez Ersoy, kendini dinlemeye gelen kalabalığa dönerek "Böyle bir belediye başkanına sahip olduğunuz için gerçekten şanslısınız. Hem genç, hem yakışıklı hem de çok çalışkan. Belediye Başkanınıza sahip çıkmalısınız" diyerek, en seçkin parçalarını hayranlarına seslendirmeye devam etti. 

 Söylediği birbirinden güzel parçalarla sık sık alkışlanan Muazzez Ersoy, bir ara sahneden inerek protokolde oturan Başkan Yücel ve eşi Yıldız Yücel'in yanına gitti. Ersoy, "Cennet" adlı parçayı Başkan Yücel ve Eşi Yıldız Yücel'le birlikte söyledi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki