Radyo TimeRadyo Time

Gss Prim Borcu Olanlar Dikkat

SGK’ya Prim Borcu Olanlar Tedavi Hizmeti Alamıyor. Genel Sağlık Sigortası Prim Borcu Bulunan Sigortalıların Sağlık Hakkı 20 Gün Sonra Doluyor.
Bu haber 872 kere okunmuş.11 Haziran 2016, Cumartesi - 11:46

Bağ-Kur Ve Genel Sağlık Sigortası Prim Borcu Bulunanlara 1 Ekim 2015 Tarihinde Geçici Olarak Sağlanan Tedavi Hizmetlerinden Yararlanma Süresi 30 Haziran’da Sona Erecek. , Bu Tarihe Kadar Tedavi Olanlar, Borçları Dikkate Alınmadan Kamuya Ait Hastanelerde Sağlık Hizmetinden Yararlanabilecek.
Prim Borcu Bulunan 4.5 Milyon GSS’li İle Yüz Binlerce Bağ-Kur’lu, 30 Haziran’dan Sonra Tedavi Hizmetinden Yararlanamayacak. Ancak Bu Süre İçerisinde Gelir Testi Yaptırıp Borçlarını Takside Bağladıkları Takdirde Tedavi Hakları Devam Edecek.
Türkiye Genelinde, 25 Yaşından Büyük Olup Bir İşte Çalışmadığı Ve Geliri Olmadığı Halde Genel Sağlık Sigortalısı Olarak Tescili Yapılan Kişi Sayısı 5 Milyon 113 Bin. Bunlardan 556 Bini, Primlerini Ödeyerek Sağlık Hizmetlerinden Yararlanıyor. Geri Kalan 4 Milyon 556 Bin 397 Kişinin Prim Borcu Bulunuyor.
Prim Borcu Olan Bağ-Kur’lular Da Eklenince Risk Altındakiler 5 Milyona Ulaşıyor. Prim Borcu Bulunanların Tedavilerini Yaptırabilmeleri İçin Geçen Yıl Geçici Bir Olanak Sağlandı. 1 Ekim 2015 Tarihinde Yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı İle SGK’ya Prim Borcu Bulunan Bağ-Kur’lular İle GSS Prim Borcu Olan Gençlerin Ve Diğer Kişilerin 31 Aralık 2015 Tarihine Kadar Sağlık Hizmetlerinden Yararlanabilecekleri Öngörüldü.

17 Aralık 2015 Tarihinde Çıkartılan İkinci Bir Bakanlar Kurulu Kararı İle De Bu Tarih 30 Haziran 2016’ya Kadar Uzatıldı. Ay Sonuna Kadar Yeni Bir Karar Alınmadığı Takdirde Bağ-Kur Ve GSS Prim Borcu Bulunanlar 30 Haziran’dan Sonra SGK’dan Sağlık Hizmeti Alamayacak.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 5 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki