Radyo TimeRadyo Time

“Güçlü esnaf, güçlü ekonomi, güçlü Türkiye”

AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Sena Nur Çelik, 24 Haziran Seçimleri çalışmalarını Alanya ve Manavgat’ta sürdürdü.
Bu haber 361 kere okunmuş.09 Haziran 2018, Cumartesi - 14:50

 Türkiye’nin dünyanın en fazla büyüyen ülkesi olmasının arkasında istihdamın, üretimin ve ihracatın yükünü taşıyan KOBİ’lerin olduğunu belirten Çelik, "AK Parti olarak 16 yıldır esnaflarımızı ekonomimizin omurgası olarak görüyoruz” dedi.

 “2002'de esnafın kullandığı kredilerin faizleri yüzde 47'lerdeydi, şimdi yüzde 4-5'lere düştü” diyen Çelik, “Fırsatlarla dolu bahar paketi ile esnafımıza ve ekonomimize moral aşıladık. Bağ-Kur borcu olan esnafın sağlık hizmeti alabilmesinin önünü açtık. Esnafımız, ahilik geleneğinin temsilcileridir. Ahilik ben değil, biz demektir. Bir ve beraber olmaktır. Ahilik kültürünün yaşatılmasına yönelik çalışmaları destekledik ve esnaf ahilik sandığını kurduk. Ahilik geleneği yardımlaşma ahlakıyla ülkemizin bütünleştirici gücüdür. Basit usul mükelleflerinde yıllık 8.000 liraya kadar kazançtan vergi alınmıyor. 24 Haziran’dan sonra da istikrar sürecek, Türkiye güçlenecek” şeklinde konuştu. 

 Çelik, “Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir strateji belgesi hazırladık ve uygulamaya koyduk. Esnaf ve sanatkarlarımıza 2002 yılında yansıtılan kredi faizleri yüzde 47 seviyelerindeydi. Bu oranı cumhuriyet tarihinin en düşük kredi faiz oranları olan yüzde 4 seviyesine indirdik. Esnaflarımıza yeni finans modelleri ile işlerini geliştirme ve büyütme imkanı sunmayı hedefliyoruz. Yükselişimizin lokomotif unsuru esnaf ve sanatkarlarımıza yeni sayfalar açarak destek olmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

 Güçlü esnaf, güçlü ekonomi vurgusu yapan Sena Nur Çelik, “16 yıldır verdiğimiz sözleri tuttuk. Bizim siyasetimizde hizmet var, bizim siyasetimizde eser var. Bundan sonra da 16 yıldır yazdığımız destanlara yenileriniz ekleyeceğiz. Milletimizin, esnafımızın yüzünü güldürmek için yeni müjdeler vermeyi istiyoruz. Eğer esnafımız güçlü olursa Türkiye güçlü olur, Antalya ve Alanya güçlü olur” dedi. 

Etiketler: AK Parti   Sena Nur Çelik  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki