Radyo TimeRadyo Time

Güney ve Özdemir’in amacı neydi?

Alanya’da büyük yankı uyandıran kumpas ve iftiracılara yönelik yargılama sürecinin ardından kamuoyu Musa Özdemir ve Hüseyin Güney’in neden vatan ve millet sevdalısı olarak tanınan ALTSO Başkanı ve Litvanya’nın Alanya Fahri Konsolosu Mehmet Şahin’e kurulan kumpasa iftiraları ile destek verdiğini merak ediyor.
Bu haber 445 kere okunmuş.07 Şubat 2019, Perşembe - 17:30

 ATV’nin elde ettiği bilgiler Özdemir’in, hain darbe girişiminden 3 yıl önce Şahin ile olan ortaklığını bitirmesinin ardından ortaya çıkan düşmanlığını 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi ile fırsata dönüştürdüğünü ortaya koydu. 

 Tosmur’da bulunan bir oteli o dönem ticari ortağı olan Mehmet Şahin’in desteği ile tamamlayan Musa Özdemir’in tam 3 yıl sonrasında Şahin’i devre dışı bırakmak için başlattığı düşmanlığını 15 Temmuz Hain Darbe girişimi ile birlikte fırsata dönüştürdüğü ortaya çıktı. 

 Özdemir o dönem halen tutuklu bulunan ve FETÖ İmamı olduğu iddia edilen İsmail Akpınar’ı da yanına alarak Şahin’e baskı kurduğu anlaşıldı. Hatta İsmail Akpınar’ın  ifadesinde bu duruma açıkça yer verdiği belirtilirken, Akpınar’a Şahin ile aralarında uzlaşma sağlaması için de Musa Özdemir ve kardeşi tarafından para teklif edildiği bilgisine ulaşıldı.

 ATV Haber Merkezinin elde ettiği bir diğer bilgiye göre de Musa Özdemir’in o dönem Tosmur Belediye Başkanı olması nedeniyle makamından aldığı güçle Şahin’e baskı kurduğu da öğrenildi. Şahin’in hisselerini devir etmemesi durumunda yine Şahin’e ait Tosmur Belediyesi sınırlarında bulunan bir başka binasına ruhsat vermeyeceği şeklindeki tehditlerinin ortaklığa son veren anlaşmada da açık ve yazılı biçimde yer veren Musa Özdemir hakkında iftira dışında görevini kötüye kullanmaktan ötürü de yine Şahin tarafından mahkeme açıldığı öğrenildi. 

 Halen hakkında yürütülen soruşturma nedeniyle yurt dışına çıkış yasağı bulunan Musa Özdemir’in ise hakkındaki tüm soruşturmalardan takipsizlikle çıkan Mehmet Şahin’e karşı basın yoluyla karalama kampanyası yürütmesi de işin bir başka ilginç yanı olarak karşımıza çıkıyor.

 Mehmet Şahin’e kurulan kumpasa iftiraları ile destek veren bir başka isim olan Hüseyin Güney’in  emniyete verdiği ifadesine ulaşan ATV Haber Merkezi, Güney’in açık biçimde FETÖ Terör Örgütü’nün her Perşembe günleri şahısların evlerinde düzenlediği toplantılara katıldığını itiraf ettiği bilgisine de ulaştı. 

 Siyasi yükselişinin önündeki en büyük engel olarak gördüğü ALTSO Başkanı ve Litvanya’nın Alanya Fahri Konsolosu Mehmet Şahin hakkında da gerçeğe aykırı biçimde ifade veren Güney’in amacının bir yandan rakip gördüğü Mehmet Şahin’i siyaset ve hizmet sahnesinden silmek olduğu diğer yandan da  AK Parti çatısı altında kalarak FETÖ Soruşturmasından yara almamak olduğu düşünülüyor.

 Öte yandan 2013 Haziran ayında ALTSO Başkanı seçilen ve başarılı çalışmaları sonrasında geçtiğimiz yıl ezici bir üstünlükle bir kez daha ALTSO Başkanlığını kazanan Şahin’in hayata geçirdiği projelerle Alanya ekonomine büyük katkı yapmasının belli kesimleri rahatsız ettiği de kamuoyunda çok sesli biçimde dile getirilmeye başlandı. 

 Araştırmalarımız sonucunda; felaket üstüne mutluluk kurulamayacağı sonucuna ulaşırken, şahsi hesaplar uğruna Musa Özdemir ve Hüseyin Güney dahil kimsenin Alanya'nın önünü kesmeye hakkı olmadığını düşünüyoruz. 

Etiketler: Mehmet Şahin   ALTSO  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki