Radyo TimeRadyo Time

GZP Havalimanı desteklerinde değişiklik

Türkiye'ye turist getiren a grubu seyahat acentelerine sağlanan destekte yapılan değişiklikler Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Peki yeni tebliğde neler var? İşte detaylar:
Bu haber 208 kere okunmuş.14 Nisan 2018, Cumartesi - 13:37

 Kültür ve Turizm Bakanlığının; Antalya, Antalya Gazipaşa-Alanya, Denizli Çardak, Erzurum, Eskişehir Hasan Polatkan, Isparta Süleyman Demirel, İzmir Adnan Menderes, Konya, Kütahya Zafer, Muğla Dalaman, Muğla Milas- Bodrum, Nevşehir Kapadokya, Ordu Giresun, Samsun Çarşamba Ve Trabzon Havalimanlarına turist getiren a grubu seyahat acentelerine verdiği destekte önemli değişiklikler yapıldı. 

 Yeni tebliğde, verilen destek kimi dönemlerde (yüksek sezon) sonlandırılırken, sezon dışı dönemlerde 9.000 dolara kadar çıkıyor. Bu şekilde, ölü sezonda ülkeye daha fazla turist getirilmesi amaçlanıyor. Yapılan değişiklikle birlikte uçak başına verilen desteğin dönemlere göre yükseldiği, azaldığı veya hiç verilmediği görülüyor. Buna göre, 1 Ocak-28 Şubat arasındaki uçuşlara sefer başına 9.000 dolar destek verilirken, 1 Mart-31 Mayıs arasındaki uçuşlara verilen destek tutarı 6.000 dolara düşecek. 1-6 Haziran arasındaki uçuşlara verilen destek ise 3.000 dolar olacak. Bakanlık, 1-30 Eylül arasındaki uçuşlara verdiği desteği 1500 dolar olarak belirlerken, 1-30 Ekim arasındaki uçuşlara 3.000, 1 Kasım-31 Aralık uçuşlara ise 9.000 dolar destek verecek. 1 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasındaki uçuşlara ise herhangi bir destek verilmeyecek. 

 Yeni tebliğle birlikte ayrıca, almanya, Belçika, Çin, Danimarka, Endonezya, Finlandiya, Fransa, Güney Kore, Hindistan, Hollanda, İngiltere, İsveç, Japonya, Malezya ve Norveç’ten turist getiren acentelere yüzde 20 oranında daha fazla destek sağlanacak. 200 veya daha fazla koltuklu uçaklarda en az 150 yolcusu bulunan uçaklara verilen destekte ise yüzde 30 artışa gidildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki