“GZP’de rekor kırılacak”

TAV Holding’in işlettiği Gazipaşa Alanya Havalimanı’nın (GZP) Müdürü Cengiz Aşıklı, Alanya’da Incoming Acente Temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.
Bu haber 355 kere okunmuş.20 Şubat 2018, Salı - 13:27

 Alanya turizminin  mevcut durumu ve GZP’nin 2018 sezonuna dair uçak planlamalarının konuşulduğu toplantıya Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, ALTAV ve ALTİD Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, TÜRSAB Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Suat Çavuşoğlu, Skal Alanya Dönem Başkanı Mehmet Nedanlı ve acente temsilcileri katıldı.

 İstanbul’da,  TAV Havalimanları  Holding İcra Kurulu Başkanı Sani Şener ile yaptıkları görüşme hakkında acente temsilcilerini bilgilendiren Dahaoğlu, Şener’in Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile yakın dostluğu olduğunu, havalimanının büyütülmesinin Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne (DHMİ) bağlı olduğunu ve gerekli adımların atılması durumunda kendilerinin her zamanki gibi havalimanını genişletme işlemine hemen başlayacakları bilgisini aldığını söyledi. Özellikle havalimanının otopark kapasitesi ve giriş çıkış noktalarıyla ilgili turizmcilerin çekinceleri olduğunu söyleyen Dahaoğlu, bu konuda gerekli kurumların adımlar atması ve kamulaştırma işlemlerinin tamamlanması halinde TAV’ın devreye girerek gerekli adımları atacağına emin olduğunu dile getirdi.

 Toplantıda havalimanı hareketliliğiyle ilgili rakamsal bilgiler veren Havalimanı Müdürü Aşıklı da, “Bir aksilik yaşanmaması durumunda GZP’de, şu anki 2018 slot bilgilerine göre 8.700 uçuş olacağı ve 1.200.000 civarında yolcu sayısına ulaşılacağı ön görülüyor. İç hatlar dahil 37 destinasyon ve 13 ülkeden uçuşlar yapılacak. 2018 bizim için milat olacak. Zamanında ‘Hiç bir şey olmaz’ denilen havalimanı GZP, bugün Türkiye’de sayılı havalimanları arasında yerini aldı. Dünyanın birçok ülkesinde havalimanı işletmeciliği yapan TAV elini, kolunu, gövdesini ortaya koyarak zoru başardı. Turizmcilerimizle birlikte el ele vererek daha iyi noktalara geleceğiz” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki