Radyo TimeRadyo Time

Hacet'te 2. Etap Meydan Projesi başladı

Hacet Mahallesi'nde Alanya Belediyesi tarafından hazırlanan Meydan Projesinin 2. Etap Çalışmalarına başlandı. Alanya Belediyesi Fen İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen proje ile Hacet Kavşağında trafik akışında düzenleme ve meydan amaçlanıyor.
Bu haber 498 kere okunmuş.10 Aralık 2019, Salı - 13:34

Döner kavşak iptal edilerek, sinyalizasyon sistemi ile geçiş sağlanacak

Proje kapsamında mevcut döner kavşak iptal edilerek, sinyalizasyon sistemi ile geçiş sağlanacak.

3.000 metrekarelik meydan oluşturulacak

3.000 metrekarelik meydan düzenlemesi ile 1. Etap Meydan Projesinde olduğu gibi geniş oturma alanları oluşturulacak. Projede, 6 kabinli bankamatik, süs havuzları, özel tasarım oturma bankları, çöp kovaları, meydan aydınlatmaları ve özel gövdeli ağaçlar yer alıyor.

Yücel, "Sak Irmağı Kesintisiz Yürüyüş Yolu Projesinin son etabı da tamamlanmış oluyor"

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Hacet Meydanı 2. Etap Projesi ile Çevre Yolundan Sahile Kesintisiz Yürüyüş Yolu Projesinin son etabının da tamamlamış olacağını söyledi. 1. Etap Meydan Projesi’nin Alanya’ya yeni bir kimlik kazandırdığına vurgu yapan Yücel, “Hacet Mahallesi’nde 2018 yılında başlattığımız meydan düzenleme çalışması ile bölgenin çehresini değiştirdiğimiz gibi kentin sosyal yaşamına da pozitif bir katkı sağlanmış oldu. 2. etap ile önceki meydanla bütünlüğü sağlayarak, özellikle trafik akışını düzenleyeceğiz. Kısa süre içerisinde yeni meydanı halkımızın hizmetine sunmuş olacağız. Şimdiden Alanya'mıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki