Radyo TimeRadyo Time

Hacıkerimler ve Yeniköy DSİ mağduru

Alanya'nın Hacıkerimler Köyü’ndeki heyelan sebebiyle yol her geçen gün daha kötüye gidiyor. Köy muhtarı ve halkı, yetkililere büyük tepki gösterdiler. Muhtar Ramazan Güvercin, DSİ Müdürüne seslenerek, “Bu işler oturduğun yerden olmuyor” dedi. Muhtar Güvercin, ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu’ndan da destek istedi.
Bu haber 1008 kere okunmuş.22 Mart 2017, Çarşamba - 14:07

 Alanya Hacıkerimler Köyüne giden yolda geçtiğimiz günlerde heyelan oldu. Yolun hemen yanındaki dağ yola doğru kaydı ve yol kullanılmaz hale geldi. Yolun durumu her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Ağı ağır devam eden heyelan yüzünden köy halkı büyük sıkıntı çekiyor. 

 Hacıkerimler Köyü Muhtarı Ramazan Güvercin ve Yeni Köy Muhtarı Ahmet Göktaş, bu akşam yardım istemek için ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu’nu ziyaret ettiler.

 Burada konuşan Muhtar Güvercin, DSİ Müdürü’ne yüklendi. Yollarının bir haftadır kapalı olduğu için vatandaşların yolu kullanamadıklarını söyleyen Güvercin, yetkililere seslendi.

 Güvercin, kendilerine destek olan ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu’na teşekkür etti.

 Hacikerimler Muhtarı Ramazan Güvercin gibi DSİ mağduru olduklarını söyleyen Yeniköy Muhtarı Ahmet Göktaş, DSİ yüzünden vatandaş ile karşı karşıya geldiğini söyledi.

 Şantiye için yer kiralayan Kuzeybir Fırmasının vatandaşlara verdiği çekin karşılıksız çıktığını söyleyen Muhtar Göktaş, “Bu sıkıntıyı DSİ Müdürüne aktardım. Tamam dediler. Şimdi de telefona bakmıyor” dedi.

 Göktaş, kendisine yardımcı olan ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu’na teşekkür etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki