Radyo TimeRadyo Time

Hacıkura ve Demirtaş’ta Kütüphane Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı

54. Kütüphane Haftası Demirtaş Hikmet Mustafa Akın Halk Kütüphanesi ve Emine Hacıkura Kütüphanesi’nde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Mart ayının son Pazartesi başlayan Kütüphane Haftası’nda öğrenciler, Alanya Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklere katılarak hem okuma alışkanlıklarını geliştirdi hem de eğlendi.
Bu haber 818 kere okunmuş.30 Mart 2018, Cuma - 16:19

 Öğrencilerin okuma alışkanlığını arttırmak, kitap sevgisini aşılamak, kitaplardan ve kütüphanelerden daha fazla nasıl faydalanılacağına dikkat çekmek amacıyla kutlanan Kütüphane Haftası, Alanya Belediyesi Emine Hacıkura Kütüphanesi ve açılışı geçen hafta yapılan Alanya Belediyesi Demirtaş Kültür Merkezi içindeki Hikmet Mustafa Akın Halk Kütüphanesi’nde kutlandı. Kutlamalar çerçevesinde yazarlar öğrencilerle söyleşi yaptı, kitap kurtlarına ödülleri dağıtıldı, öğrencilere haftanın önemiyle ilgili bilgiler verildi; merkez ve kırsaldaki öğrencilerin toplu halde kütüphaneleri ziyaret etmeleri sağladı.

 Emine Hacıkura Kütüphanesi’nde düzenlenen etkinlikte son 1 yılın en çok kütüphane ziyaretçisi ve kitap okuyan öğrencileri ödüllendirildi. Öğrencilere ödülleri Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp tarafından takdim edildi. 

 Demirtaş ve çevresindeki okullardan gelen öğrenciler Demirtaş Kültür Merkezi’nde Alanya Belediye Tiyatrosu Çocuk Birimi Sorumlusu Oyuncu, Yazar Nilbanu Engindeniz ve Kerem Eser'in gösterileriyle eğlendi. 4 gün süren etkinliklerin sonunda Nilbanu Engindeniz Demirtaş Kültür Merkezi’nde söyleyişi yaparak kitaplarını imzalayıp, Alanya Belediyesi adına öğrencilere hediye etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki