Radyo TimeRadyo Time

Hadis sohbetleri tamamlandı

Alanya İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından uzun kış gecelerini daha iyi değerlendirmek amacıyla her hafta Salı günü Alış Cami’nde sabah namazından önce yapılan “Hadis Sohbetleri” bugün yapılan sohbetle sona erdi.
Bu haber 297 kere okunmuş.02 Nisan 2019, Salı - 11:35

İlk olarak 13 Kasım 2018 tarihinde başlayan ve bugün itibariyle sona eren sohbet programında cemaatle sabah namazı kılınmasının ardından tesbihat yapılıyor ve İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından yapılan duaya hep birlikte amin deniliyordu. Programın ardından ise katılımcılara kahvaltı ikramı yapılıyordu.

Hadis sohbetleri hakkında bilgi veren İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan, “Düzenlediğimiz sohbet programlarımızda dinimizin iki ana kaynağı olan Kur’an-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin Hadis-i Şeriflerini okuyup anlayarak, hayatımıza tatbik etmek için gayret sarf ettik. Cemaatimizle birlikte hem sabah namazımızı idrak ettik, hem de tesbihatımızı yaptık. Ardından ise Ümmeti Muhammed için dualar yaptık. Bu tür programlar aynı zamanda bizlerin daha da birlik ve beraberlik içerisinde olmamıza de vesile oluyor. Bizim gayemiz İslamiyet’i, Kur’an-ı Kerim-i, Peygamberimizin sünnetini en güzel bir şekilde anlamak ve anlatmaktır. İnşallah ilerleyen zamanlarda bu tür programlar tertip etmeye devam edeceğiz. Bu süre zarfında sohbetimize iştirak eden, gerek sosyal medya üzerinden bizleri takip eden tüm cemaatimize teşekkür ediyorum. Ayrıca bugün idrak edeceğimiz miraç kandilinizi en içten dileklerimle tebrik ediyorum” dedi.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki