Radyo TimeRadyo Time

Hal esnafıyla bir araya geldiler

Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu ve Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Alanya Halini ziyaret ederek esnafın sorunlarını dinledi, üretim satış ve ihracat hakkında bilgi aldı.
Bu haber 105 kere okunmuş.06 Mart 2018, Salı - 12:47

 Alanya Hal Komisyoncuları Derneği’nin ev sahipliğinde Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Başsavcı Yasin Emre, ALKÜ Rektörü  Ahmet Pınarbaşı, ALKÜ Hastanesi Başhekimi Adil Bülent Taşbaş, Ağı Ceza Reisleri ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney Alanya Toptancı Halinde incelemelerde bulundu. 

 Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu ve Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney katılımcılarla birlikte 62 iş yerinden oluşan Alanya Toptancı Hali Esnafını tek tek ziyaret etti. Her iş yerinde satılan ürünler hakkında Kaymakam Harputlu’ya bilgi verildi. Ziyaret sırasında Harputlu ve  Güney esnafın taleplerini ve isteklerini de dinledi. 1,5 saat süren ziyaretin ardından kısa bir değerlendirme yapan Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, “Haldeki esnafımızın durumunu görmek, onlarla Alanya’daki tarımın durumunu ele almak için bir araya geldik. Son derece verimli bir ziyaret oldu. Alanya birçok ile hatta yurt dışına farklı ürünler gönderiyor. Bu da ilçemizdeki tarımın çeşitliliğini ortaya koyuyor” dedi.

 Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney ise, “Alanya Kaymakamımız ve şehrimizin değerli yöneticileriyle birlikte Alanya Hali’ndeki son derece verimli bir gezi yaptık.  Alanya’daki tarım ve ürün çeşitliliği ve Pazar durumu hakkında bilgi aldık. Yeni toptancı halimizin inşaatı hakkında Kaymakamımıza bilgi verdik.  Esnafımız birebir sorunlarını aktarma imkanı buldu” dedi.

 Türkiye Halciler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Alanya Hal Komisyoncuları Derneği Başkanı Adem Kaya ise, Alanya Hali’ne gelerek esnafa moral veren, Kaymakam, Başsavcı, Rektör, Başhekim Ağır Ceza Reisleri ve Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney’e tek tek teşekkür ederek, “Oldukça verimli bir ziyaret oldu. Alanya’nın değerli yöneticilerine sorunlarımızı ve taleplerimiz iletme şansı bulduk” dedi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Cumhurbaşkanı kim olsun?
 
haber yazılımı: buki