Radyo TimeRadyo Time

Hanutçuluk ve çığırtkanlık yapan 14 iş yeri ile 2 tekne mühürlendi

Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, bu sabah 14 iş yeri ile 2 tur teknesini hanutçuluk ve çığırtkanlık yaptığı gerekçesiyle mühürledi.
Bu haber 419 kere okunmuş.30 Haziran 2018, Cumartesi - 12:00

 Alanya’da hanutçuluk ve çığırtkanlık yapan 14 iş yeri ile 2 tur teknesi,  Emniyet Müdürlüğü ve Alanya Belediyesi’nin ortaklaşa yaptığı çalışmanın sonunda Alanya Kaymakamlığı’nın oluruyla mühürlendi. Zabıta ve polis ekipleri bu sabah iş yerlerine giderek hanutçuluk yapan bar ve butikleri mühürledi. İş yerlerinin 3 gün  ile 7 gün süreyle iş yeri açma ve çalıştırma faaliyetine son verildi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ‘Hanutçuluğu ve çığırtkanlığı önlemek için denetimlerimiz aralıksız olarak devam edecek’’ dedi. 

 Bu sabah polis ekipleri ile birlikte iş yerlerini mühürleyen zabıta ekipleri kapattıkları iş yerlerinin kepenklerine İngilizce ve Türkçe afiş astı. İş yerlerine asılan afişlerde hanutçuluk ve çığırtkanlıktan dolayı kapatıldığı yazılı olarak açıklandı. Bundan sonra da hanutçuluk ve çığırtkanlıktan ceza alan iş yerlerinin ifşa edileceği bildirildi.

 Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Sonucu ne olursa olsun şehrimizin huzur ve güvenliğini için denetimlerimiz aralıksız olarak devam edecektir. Alanya turizmde marka bir şehirdir ve bunu lekelemeye kimsenin hakkı yoktur. Yerli ve yabancı turistlerin huzurunu ve güvenini sağlamak hepimizin görevi. Şehrimizin huzurunu bozanlara asla taviz vermeyeceğiz’’ dedi.  

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki