Radyo TimeRadyo Time

Havai fişekten 6 kişi yaralandı

ALKÜ Mezuniyet Töreni sırasında patlatılan havai fişekler sebebiyle 6 kişi yaralandı. Hastaların sorunsuz taburcu edileceği belirtirken, üniversite yönetiminin organizasyonu düzenleyen firmaya dava açtığı öğrenildi.
Bu haber 262 kere okunmuş.13 Haziran 2017, Salı - 15:58

 Alanya Belediyesi Açık Hava Tiyatrosu’nda geçtiğimiz Cuma akşamı Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi 2. mezunlarına yönelik düzenlenen törende 1.639 öğrencinin kep attığı sırada havai fişek gösterisi yapıldı. 

 Yüzlerce kişinin izlediği gösteride atılan havai fişeklerden bazılarının yere yakın patlaması sonucu 6 kişi yaralandı. Hatice Özlem (25), Mehmet Yücel Sumakoğlu (20),  Ayten Sumak, Sevinç Özer (45) ile ismi öğrenilmeyen 2 kişinin yaralandığı olayla ilgili üniversite yönetimi hukuki işlem başlattığı öğrenildi.  

 Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, "Üniversitemiz mezuniyet töreninin sonunda gerçekleşen olaydan üniversite olarak hepimiz etkilendik ve çok müteessir olduk. Mezuniyet töreni için bir organizasyon firması ile anlaşılmış olup, tüm program organizasyon şirketi tarafından yürütülmüştür. Yaşanan üzücü hadise yargıya intikal etmiş olup hafif yaralanan misafirlerimiz gibi üniversite olarak biz de organizasyon firmasından şikayetçi olduk.  Biz üniversite olarak sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız. Ayrıca, mezuniyet töreninin ardından yaralanan vatandaşlarımızın sağlık durumları ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde akademisyen hocalarımız tarafından yakından takip edilmekte olup, gayet iyi durumdadırlar" ifadeleri kaydedildi.

 Yaralılardan Hatice Özlem, "Mezuniyet töreni sonuna kadar sıkıntısız devam etti. Ancak tüm öğrencileri sahnede olduğu ve keplerini attığı sırada havai fişek gösterisine başlandı. İlk havai fişekler gökyüzünde patladı, ancak son 1 veya 2 havai fişek patlamasında başarısızlık oldu. Havai fişeklerin patladığı sırada bazı parçaları seyircilerin üzerine ve çatılara sıçradı. Biz bu işin maddi manevi çıkarında değiliz. Bu olay riskli ve tehlikeli. Gerekli isimlerin alınıp alınmadığını bilmiyoruz. Ancak bu tür etkinlikler yapılırken daha dikkatli olunmasını istiyoruz" diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 9 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki