Radyo TimeRadyo Time

“Havuz sistemine herkes uymalı”

Alanya Yatçılar Kooperatifi Başkanı Yusuf Demirel ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’i ziyaret etti. Ziyarette son günlerde İskele’de yaşanan sıkıntılar masaya yatırıldı. Başkan Şahin, “Alanya’mızda huzurun bozulmaması için her türlü çalışmaya destek oluruz” dedi.
Bu haber 285 kere okunmuş.31 Mayıs 2017, Çarşamba - 14:53

 İskele’de geçtiğimiz yıllarda uygulamaya konulan havuz sisteminin bozulması ile son günlerde başlayan tartışmaların daha fazla büyümemesi ve bölgede yeniden sulhun tesis edilmesi için yürütülen çalışmalar devam ediyor. 

 Alanya Yatçılar Kooperatifi Başkanı Yusuf Demirel ve Yönetim Kurulu Üyeleri, bu amaçla bugün ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’i ziyaret etti.

 Alanya Yatçılar Kooperatifi Başkanı Yusuf Demirel, “Bizim tek isteğimiz huzur ve barış içinde ticaret yapabilmek. Ancak son dönemlerde İskele’de istenmeyen gelişmeler yaşanıyor. Önemli bir destekle oluşturulan havuz sisteminin bozulması daha önce Balıkçılar Kooperatifiyle yaşadıkları sorunların ardından ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in arabulucu olduğunu ve barışı sağladığına dikkat çekti.

 Demirel’den sonra söz alan Başkan Şahin, İskele’de yaşanan sorunları yakından takip ettiğini belirterek, “Sektöre yabancı değiliz ve dolayısıyla da sorunları gayet iyi biliyoruz. Daha önce de sorun yaşanmıştı. Balıkçılar Kooperatifiyle ilgili. Biliyorsunuz; bir otelci abimize temlik vermişlerdi. Onlarla ilgili çeşitli konularda sıkıntılar yaşanmıştı. Biz de tabii ki görevimiz gereği aracı olmuştuk. Balıkçılar Kooperatifi de, Yatçılar Kooperatifi de üyemiz. O zaman ortak noktayı bulmuştuk. Çok şükür bir sükunet hakim olmuştu. Ama İskele’de daha çok düzenleme yapmak gerekiyor. Arkadaşlarımız medeni cesaretlerini göstererek ve fedakarlık ederek orada bir sistem oturtmaya çalıştılar. Bu sistemle ilgili de Mayıs’a kadar güzel gidiyordu, ama daha sonra sıkıntılar oldu. Bu sorunların çözümü için bizler elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyiz. Herkesin huzuru için üzerimize düşeni yaparız” dedi.

 Başkan Şahin, “Havuz sistemini bozmak isteyen arkadaşlarımızın da görüşünü alarak başta Sayın Kaymakamımızla ve Sayın Belediye Başkanımızla ortak bir çözüm üreteceğiz. Ben bununla ilgili görüşmeler yapıp, talepleri alacağım” şeklinde net konuştu.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 2 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki