Radyo TimeRadyo Time

“Haydi çocuklar bisikletle okula”

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği ile birlikte düzenlediği "Haydi Çocuklar Bisikletle Okula" kampanyasına Büyükşehir Belediyesi, AKBEM öğrencileriyle destek verdi. AKBEM’de eğitim gören ilkokul ve ortaokul öğrencileri okullarına bisiklet ile gitti.
Bu haber 274 kere okunmuş.22 Mayıs 2018, Salı - 16:17

 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in başkanlığını yürüttüğü Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin "Haydi Çocuklar Bisikletle Okula" kampanyasına Türkiye’nin dört bir tarafından olduğu gibi Antalya’dan da destek geldi. 

 Sağlıklı Kentler Birliği üyesi olan ve şu ana kadar birçok projeye imza atan Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen etkinlikte; AKBEM Altındağ Kurs Merkezi’nde eğitim gören öğrencilere, bisiklet ile ulaşımın faydaları, bisiklet ile ulaşımda uyulması gereken kurallar ve diğer yaya ve sürücülerin bisikletlilere karşı uymakla yükümlü olduğu kurallar hatırlatıldı. 8-14 yaş arası çocuklara eğitim imkânı sağlayan Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı AKBEM Altındağ Kurs Merkezi’nde eğitim gören 15 öğrenci okul yolunda pedal çevirdi. 

 AKBEM yetkilileri, Sağlıklı Kentler Birliğinin başlattığı farkındalık çalışmasına öğrencilerin de büyük bir heyecanla katıldığını ifade ederek, “Amacımız öğrencilerin okullarına bisikletle gelmelerini sağlamak ve bisiklet kullanımını arttırmak. Sağlıklı nesillerin yetişmesi, daha temiz bir çevre ve enerji tasarrufu için bisiklete binmeyi özendirmeye devam edeceğiz" dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki